Sport

Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2023/2024

TURNIEJ STREFOWY W TENISIE STOŁOWYM

IV BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR BURMISTRZA I GMINY TWARDOGÓRA – 10 marca 2024 rok

Aktywnie spędzili dzisiejsze przedpołudnie młodzi biegacze z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w 4 Biegach Przełajowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.
Na zawody do Goszcza, na terenach wokół rewitalizowanego pałacu, przyjechali zawodnicy z całego województwa.
Uczniowie rywalizowali na dystansach od 500 do 2000 metrów.
Najlepiej wśród naszych zaprezentował się Gabryś Pawlak, który dopiero tuż przed metą dał się wyprzedzić zawodnikowi z Wałbrzycha, zajmując II 🥈miejsce w kategorii U 12 M.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

MAMY KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATU

28 lutego w naszej szkole odbyły się mistrzostwa powiatu oleśnickiego w tenisie stołowym w grach drużynowych klas młodszych.
W turnieju dziewcząt, wygrywając swoje mecze – 🤩🤩🥇 zwyciężyła drużyna naszej szkoły w składzie: O. Woźniak, H. Kowalska i rezerwowa M. Duryń.
W turnieju chłopców, stojącym na wysokim poziomie M. Mondzelewski i G. Pawlak zajęli VIII miejsce.
GRATULUJEMY!

MŁODZI SIATKARZE MISTRZAMI POWIATU

26 lutego w Sycowie odbyły się mistrzostwa powiatu oleśnickiego w mini-siatkówce chłopców klas VI.
Nasi uczniowie po pokonaniu kolejno: SP 2 Syców, SP 3 Syców oraz SP 3 Oleśnica zwyciężyli w turnieju zdobywając tytuł mistrzów powiatu. 🥇🤩
Naszą szkołę reprezentowali : G. Pawlak, M. Mondzelewski, P. Koniuch, D. Chrzuściel, J. Gomułka, K. Śmiełowski, D. Misiak, A. Nowicki.

MISTRZOSTWA POWIATU OLEŚNICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM.

23.02.2024 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w Tenisie Stołowym 🏓 w grze drużynowej klas VII – VIII.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce 🥇🏆zdobyła drużyna naszej szkoły w składzie: Kacper Śniatała, Adam Kowalski i Adam Kupis. Startowało 6 drużyn z naszego powiatu
Wśród dziewcząt II miejsce 🥈zajęła nasza drużyna w składzie: Sara Barczak i Zuzanna Kłobutowska. Startowało 5 drużyn.
GRATULUJEMY 🤩🤩

RUSZYŁY ZAPISY NA LETNI OBÓZ SPORTOWY

POZDROWIENIA Z PIĘKNYCH OKOLIC BOLESŁAWCA

Dzisiaj 10.10.23 w Olszynie Lubańskiej odbyły się finały dolnośląskie w sztafetowych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Na trudnej trasie w biegach uczestniczyły dwie sztafety dziewcząt z naszej szkoły.

W kategorii klas VII – VIII sztafeta w składzie: H. Matysik, S. Barczak, J. Borkowska, L. Hnatów, M. Noweta, S. Karaczuk zajęła IX miejsce wśród 18 najlepszych sztafet w województwie.

W kategorii klas IV – VI dziewczęta w składzie: M. Piotrowicz, A. Kamzol, O. Woźniak, A. Ryś, M. Ryś, D. Monastyrska zajęły XV miejsce wśród 25 najlepszych sztafet w województwie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Fotorelacja

XXIX MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY  POD PATRONATEM PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W TWARDOGÓRZE.

Bardzo dobrze biegali dzisiaj na zawodach w Twardogórze nasi uczniowie. Po podsumowaniu wyników indywidualnych w punktacji szkół szkoła zajęła II miejsce. W nagrodę, zamiast pucharu otrzymali czek na kwotę 400 złotych. Wszystkim biegającym gratulujemy.

POZDROWIENIA Z LUBAWKI

W piękną, słoneczną sobotę 16.09 grupa naszych najmłodszych lekkoatletek uczestniczyła w 6. Mistrzostwach Dzieci w lekkoatletyce.

Na pięknym stadionie w Lubawce wśród gór i lasów rywalizowali najmłodsi lekkoatleci z naszego województwa.

Nasze uczennice osiągnęły rezultaty na miarę swoich możliwości, ustanowiły rekordy życiowe i zobaczyły ja wygląda kameralny stadion lekkoatletyczny.

Tylko pozazdrościć, są warunki to można rozwijać lekkoatletykę wśród najmłodszych.

Fotorelacja

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Uczennice naszej szkoły najlepsze w powiecie.

Z tarczą wrócili uczniowie naszej szkoły z mistrzostw powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. W kategori klas VII – VIII nasza sztafeta w składzie: J. Borkowska, H. Matysik, S. Barczak, M.Noweta, A. Hnatów i najmłodsza M.Piotrowicz, nie miały sobie równych i wywalczyły MISTRZOSTWO POWIATU.

W kategorii klas IV – VI vice mistrzyniami zostały: M. Ryś, O. Ryś, A. Klepacz, O. Woźniak, D. Monastyrska i S. Karaczuk.

W biegach startowała również sztafeta chłopców z klas V – VI, która zajęła V miejsce. Chłopcy startowali w składzie: K. Pietras, M Mondzelewski, F. Syndoman, A. Nowicki, O.Przybylak,N. Rychel.

W każdej kategorii startowało 8 i 9 szkół.

Nasze dziewczęta będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich.

Fotorelacja

SUNTAGO

Wycieczka do SUNTAGO Z drobnymi perypetiami na początku podróży ( pęknięta opona i zamiana autobusów ) grupa 48 uczniów szczęśliwie dotarła i o godzinie 22 wróciła z parku wodnego Suntago.

Pobyt na basenie to jak zawsze wspaniała zabawa na zjeżdżalniach i odpoczynek w kompleksie basenów. Poniżej zdjęcia z wyprawy.

Fotorelacja

Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2022/2023

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 6.03.2023

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 7.03.2023

Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2021/2022

„Umiem pływać”

Program „Umiem pływać” w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki,  operatorem – Dolnośląską Federacją Sportu i Gminą Międzybórz, w ramach którego uczniowie z klas I – III uczyli się pływać. W ramach projektu uczniowie jeden raz w tygodniu wyjeżdżali na krytą pływalnię do Ostrzeszowa. Pod okiem instruktorów uczestniczyli w powszechnej nauce pływania. Zostało zorganizowanych 10 wyjazdów dla 30 uczniów. Opiekunami w trakcie przejazdów jak również na basenie byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły.
W linku zdjęcia z wyjazdów:

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

Pracowita sobota – 24 października 2021 r.

Gdy większość uczniów spała grupa 8 najmłodszych uczniów naszej szkoły z nauczycielami wychowania fizycznego udała się do Wałbrzycha, gdzie wzięła udział w halowych zawodach lekkoatletycznych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, pracowicie i miło spędzili sobotę.
Poniżej fotorelacja:

SUNTAGO

Grupa 46 uczniów 8. października w trakcie wycieczki do SUNTAGO odwiedziła Łodź, gdzie wysłuchała lekcji historii w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Z Łodzi ruszyliśmy do SUNTAGO. Było świetnie, wspaniała zabawa i miło spędzony czas.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

BIEGI PRZEŁAJOWE BUKOWINA SYCOWSKA

Dzisiejszego poranka (30.09.) odbyły się Gminne Biegi Przełajowe w Bukowinie Sycowskiej. Po bardzo długiej przerwie wracamy do biegania. Dzisiaj na krótszych odcinkach niż zwykle. Do rywalizacji stanęło ponad sto dzieci z naszej Gminy. Pogoda dopisała, a rywalizacja była bardzo zacięta. Najszybsi na mecie otrzymali pamiątkowe medale.