2024-04-13

Nasze dziewczyny najlepsze 🏆🥇💪w Finale Dolnośląskim
Z tarczą ( i to nie jedną ) wrócili nasi uczniowie z Finału Dolnośląskiego Drużynowych Biegów Przełajowych o Puchar Przewodniczącego SZS DOLNY ŚLĄSK.🏃‍♀️🏃
Największy sukces odniosły dziewczęta w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasy VII – VIII )
zdobywając I miejsce w województwie.
W skład drużyny wchodzą znane wszystkim młode lekkoatletki: Hania Matysik, Sara Barczak, Julia Borkowska, Magdalena Ryś , Amelia Hnatów.🏆🥇👍
W kategorii Igrzysk Dzieci ( klasy III -IV I V-VI ) Vice Mistrzami zostali chłopcy 🏆🥈💪 ( wśród 27 szkół ).
Drużynę stanowili:
Gabriel Pawlak, Miłosz Mondzelewski, Dawid Chrzuściel, Franciszek Syndoman, Maksymilian Żmuda -Adamski, Franciszek Szczepanik, Jerzy Woźniak. Igor Molka, Tymoteusz Mazur, Bartosz Podgórski.
W tej samej kategorii dziewczęta zajęły bardzo dobre V miejsce 👍🤩 ( wśród 29 sklasyfikowanych szkół)
Najlepsze wyniki indywidualne:
II miejsce – F. Szczepanik
IV m – H. Matysik
IV m – G. Pawlak
VIII m – M. Ryś
IX m -S. Barczak
Oleksander Śnieżko zajął II miejsce, a Hania Kowalska zajęła III miejsce w Biegach Sprawnego Dolnoślązaczka
Klas I -II.
GRATULUJEMY 👍💪🤩🤩
Szczególne podziękowania dla dwóch uczniów i ich rodziców, Gabrysia Pawlaka i Miłosza Mondzelewskiego, którzy mimo meczu nie chcieli zawieść kolegów z drużyny i przyjechali na biegi💪. Dzięki takiej postawie pomogli drużynie, która zajęła II miejsce i wywalczyli sobie stypendium sportowe.