Najnowsze Wpisy:

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Byki i byczki- czyli językowe potyczki”
„Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie”, „Nad rzeczułką pod Swarzędzem przędzą przędzę cztery jędze”, te i inne łamańce językowe królowały w Szkole Podstawowej imienia Jerzego Badury w Międzyborzu dnia 29.02.2024 roku.
Konkurs miał na celu: rozbudzanie wrażliwości i uwagi słuchowej, wzbogacanie słownictwa i umiejętności wypowiedzi, rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni, tworzenie atmosfery do zabawy poezją.
Do udziału w konkursie przystąpiło 45 uczniów z klas I-III, z sześciu szkół: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sycowie im. III Tysiąclecia, Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, Szkoła Podstawowa w Bukowinie Sycowskiej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej z Sycowa.

(no title)

MAMY KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATU

28 lutego w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w tenisie stołowym w grach drużynowych klas młodszych.
W turnieju dziewcząt, wygrywając swoje mecze – 🤩🤩🥇 zwyciężyła drużyna naszej szkoły w składzie: O. Woźniak, H. Kowalska i rezerwowa M. Duryń.
W turnieju chłopców, stojącym na wysokim poziomie M. Mondzelewski i G. Pawlak zajęli VIII miejsce.
GRATULUJEMY!

WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY

MŁODZI SIATKARZE MISTRZAMI POWIATU

26 lutego 2024 roku w Sycowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w mini-siatkówce chłopców klas VI.
Nasi uczniowie po pokonaniu kolejno: SP 2 Syców, SP 3 Syców oraz SP 3 Oleśnica zwyciężyli w turnieju zdobywając tytuł mistrzów powiatu. 🥇🤩
Naszą szkołę reprezentowali : G. Pawlak, M. Mondzelewski, P. Koniuch, D. Chrzuściel, J. Gomułka, K. Śmiełowski, D. Misiak, A. Nowicki.
GRATULUJEMY!

CYBERPRZEMOC

W poniedziałek 26 lutego uczniowie klas VII wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, panią Martą Litwą, podczas którego rozmawiali o cyberprzemocy, korzystaniu z urządzeń multimedialnych i mediów społecznościowych oraz o konsekwencjach niewłaściwego i używania.

OCHRONA DANYCH I WIZERUNKU W SIECI

W środę 21 lutego uczniowie klas III i klasy VIII wzięli udział w interaktywnych webinarach zorganizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dotyczących ochrony danych i wizerunku w sieci. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o własne bezpieczeństwo w Internecie, co można, a czego nie można udostępniać oraz czym są dane osobowe i jak je chronić.

NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W POWIECIE

23.02.2024 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w Tenisie Stołowym 🏓 w grze drużynowej klas VII – VIII.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce 🥇🏆zdobyła drużyna naszej szkoły w składzie: Kacper Śniatała, Adam Kowalski i Adam Kupis. Startowało 6 drużyn z naszego powiatu
Wśród dziewcząt II miejsce 🥈zajęła nasza drużyna w składzie: Sara Barczak i Zuzanna Kłobutowska. Startowało 5 drużyn.
Gratulujemy 🤩🤩

(no title)

GRATULUJEMY!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. 

(no title)

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI – POETYCKIE WALENTYNKI

16 lutego nasi uczniowie wzięli udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim – Poetyckie Walentynki,  organizowanym przez ZSP im. Orła Białego. Za recytację w języku polskim zajęliśmy dwa trzecie miejsca: Maja Mendel w kategorii klas VI-VII i Antoni Szuster klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe. Za recytację wiersza w języku angielskim w kategorii klas VI-VII miejsce trzecie zajęła Hanna Matysik.

Gratulujemy.

14.02.2024 – WALENTYNKI W BADURÓWCE

Dziś sprawnie działała poczta walentynkowa. Wszystkie kartki zostały dostarczone adresatom. Uczniowie mogli wziąć udział w poszukiwaniu drugiej połowy serduszka. Nagrodziliśmy ich bonami na dzień bez pytania. Samorząd też rozdawał walentynki wszystkim nauczycielom, kolegom i koleżankom. Były to opaski na rękę z miłym cytatem lub pozytywnym słowem. Przerwy umilała nam muzyka z dedykacjami zamówiona wcześniej przez uczniów.

(no title)

GALA NAGRÓD KLAS IV – VIII

9 lutego 2024 roku odbyła się Gala Nagród, podczas której uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz sporcie otrzymali stypendia. Nagrodzone zostały również osoby osiągające sukcesy w konkursach. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 💫🎇🏆

GALA NAGRÓD KLAS I – III

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Gala Nagród. Wręczono nagrody za najlepsze wyniki w nauce, konkursy i akcje charytatywne . Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 👏👏👏

(no title)

6 LUTEGO – DZIEŃ BEZBIECZNEGO INTERNETU

6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu miliony ludzi na całym świecie jednoczą się pod hasłem „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”. Zadania związane z tym dniem ukryte były w naszej szkole pod kodami QR.

LETNI OBÓZ SPORTOWY