28 listopada 2025

W piątek, 28 listopada, uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach na temat „Stalking i hejt w szkole. Ochrona prawna uczniów i nauczycieli”, które poprowadziła pani adwokat Gabriela Urszulak. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń czyhających w sieci oraz sposobów odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznawać i unikać niebezpiecznych sytuacji w Internecie, na czym polegają hejt i stalking oraz jakie konsekwencje prawne mogą wynikać z takich zachowań — zarówno dla ofiar, jak i sprawców. Prowadząca omówiła także zasady dobrych praktyk w sieci, podkreślając znaczenie szacunku, odpowiedzialności i świadomego budowania własnego wizerunku w Internecie.
Istotnym elementem warsztatów było również uświadomienie młodzieży, jak ważne jest reagowanie na wszelkie przejawy przemocy — także tej występującej online. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania, analizować przykłady z życia codziennego i zastanowić się, jak mogą dbać o własne bezpieczeństwo w cyfrowym świecie.
Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone