Osiągnięcia szkoły

ROK SZKOLNY 2023/2024


16 lutego 2024 – XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI – POETYCKIE WALENTYNKI

Maja Mendel, uczennica klasy VIIb – 3 miejsce, w kategorii klas VI – VII

Antoni Szuster, uczeń klasy VIII – 3 miejsce, w kategorii klas ósmych i ponadpodstawowych

Hanna Matysik, uczennica klasy VII b – 3 miejsce, w kategorii klas VI – VII, recytacja wiersza w języku angielskim


14 grudnia 2023 – VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Maja Mondzelewska, uczennica klasy VIIb zajęła 1 miejsce

Hanna Dymała, uczennica klasy VIb – 2 miejsce.


13 grudnia 2023 – KONKURS PLASTYCZNY „BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”, ORGANIZOWANY PRZEZ PCEIK W OLEŚNICY

Laureaci:

  • kategoria klas I – III:

Jakub Banaś, uczeń klasy Ib

Michał Koniuch, uczeń klasy IIIb

  • kategoria klas VII – VIII:

Filip Zbies, uczeń klasy VIIa

Hubert Noculak, uczeń klasy VIIb

Wyróżnienie otrzymała Hanna Raś, uczennica klasy IIa

 


11 grudnia 2023 – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „CHEMIA BEZ TAJEMNIC”

Laura Chrzuściel, uczennica klasy VIII, zajęła I miejsce


21 listopada 2023 – DRUŻYNOWY KONKURS „KOCHAM CIĘ POLSKO”

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Laura Chrzuściel, Hubert Noculak oraz Cyprian Sikora wywalczyła II miejsce


7 listopada 2023 – POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

Hanna Dymała, uczennica klasy VIb, zajęła I miejsce.


26 – 29 października 2023 – MISTRZOSTWA EUROPY TEAKWON-DO W MADRYCIE W LAS ROZAS

Filip Zbies, uczeń klasy VIIa, zdobył brązowy medal w walkach indywidualnych.


ROK SZKOLNY 2022/2023


CHEMIA BEZ TAJEMNIC
Nasza uczennica, Gabriela Żak z klasy 8b zajęła II miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym „Chemia bez tajemnic”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze.


JESIEŃ BARWAMI OPISANA
Wyróżnienie dla Natalii Wirth ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jesień barwami opisana”.


XX POWIATOWY FESTIWALI PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ
Dnia 8.11.2022 r. w Oleśnicy odbył się XX Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III z piosenką solową wystąpiła Emilia Borkowska, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy pięknych występów.


zDolny Ślązak to konkurs rangi wojewódzkiej dla szkół podstawowych Dolnego Śląska, organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
W październiku odbyły się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak z przedmiotów: Język angielski🇬🇧, Język polski🇵🇱, Matematyka✖➗, Chemia⚗, Biologia🔬 , Geografia🌍 , Historia🏰
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się :
🧑‍🎓z języka polskiego – Aleksandra Rachuta z klasy 8a i Natalia Wirth z klasy 8b,
🧑‍🎓z języka angielskiego – Klaudia Chowańska z klasy 8a i Jan Wróbel z klasy 8b,
🧑‍🎓 z fizyki – Natalia Wirth z klasy 8b,
🧑‍🎓z biologii – Zuzanna Misiak, Natalia Wirth i Oliwier Marcinowski z klasy 8b
🧑‍🎓 z historii – Robert Sikora z klasy 6b
Gratulujemy!!!
Trzymamy kciuki na kolejnym etapie

ROK SZKOLNY 2021/2022


LAUREACI DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „W PODZIĘKOWANIU ZA BEATYFIKACJĘ KSIĘDZA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO”

KATEGORIA KLAS IV-VI
II miejsce – Cyprian Sikora
III miejsce – Zuzanna Szczepanik
Wyróżnienie: Hubert Noculak

KATEGORIA KLAS VII – VIII
Wyróżnienia: Krzysztof Pilarczyk,
Dawid Szyszka, Dominika Zielińska

Zuzanna Szczepanik –  Nagroda Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie

 


IGRZYSKA WIEDZY U KOŚCIUSZKI
Sukcesy naszych uczniów podczas Finału II edycji Igrzysk Wiedzy u Kościuszki 😊
14 szkół z gminy Syców i gmin ościennych rywalizowało w sześciu konkursach przedmiotowych przygotowanych dla uczniów klas 7 i 8 przez nauczycieli LO Syców. Wyłoniono zwycięzców spośród ścisłego grona finalistów, którzy wywalczyli awans w etapach szkolnych. Poziom był bardzo wysoki, tym bardziej gratulujemy wszystkim, którzy rywalizowali w zmaganiach, a zwycięzcom podwójnie. 👏👏👏

Konkurs geograficzny:
Maja Majcher I miejsce
Piotr Krzewski II miejsce
Konkurs chemiczny:
Zuzanna Solarz II miejsce
Konkurs językowy:
Jan Wróbel III miejsce
Konkurs matematyczny:
Cyprian Rządkowski III miejsce
Konkurs biologiczny:
Julia Kłodzińska wyróżnienie


OGÓLNOPOLSKI KONKURS LUDZIE KRESÓW
Uczennica klasy 8 a – Dominika Zielińska zajęła II miejsce w finale Ogólnopolskiego KONKURSU Ludzie Kresów: opowieści nieznane w ramach akcji „Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych”. Organizatorem konkursu było Muzeum Narodowe w Lublinie. Wzięło w nim udział 130 uczniów z całego kraju. Kresy, czyli tereny na wschodzie Polski są miejscem, skąd przyjechało wielu naszych przodków. Zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie kresowych korzeni i przedstawienie historii w formie plastycznej lub cyfrowej.
Gratulacje dla Dominiki

https://mnwl.pl/KONKURS_Ludzie_Kresow_opowiesci_nieznane…


WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „PÓŁ NA PÓŁ – LAS OCZAMI DZIECI I DOROSŁYCH”
KATEGORIA: SPOKOJNY LAS

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra ogłosił wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Pół na pół – las oczami dzieci i dorosłych”. Konkurs miał na celu poznanie i zaprezentowanie różnorodności biologicznej lasów poprzez wykonanie wspólnego rysunku – dziecka i osoby dorosłej – na tej samej kartce, dzieląc ją na pół tak, aby praca tworzyła całość. Zainteresowanie konkursem było ogromne, wpłynęło 1095 prac konkursowych ze 125 szkół województwa dolnośląskiego. 

wyróżnienie: Lena Kaźmierczak
GRATULUJEMY!


XVIII POWIATOWY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ
Organizator: PCEiK
Opiekun: Hanna Tokarska
III miejsce: Emilia Borkowska

Emilka Borkowska zajęła III miejsce w XVIII Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Oleśnicy

ZNAM JĘZYK OJCZYSTY
Organizator: PCEiK Oleśnica
Kwalifikacja do etapu powiatowego: Agata Szczygieł, Kinga Adamczyk


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY: CHEMIA BEZ TAJEMNIC (24.11.2021)
Organizator: Szkoła Podstawowa w Kobyla Górze
IV miejsce: Maja Majcher


zDolny Ślązak
udział w etapie powiatowym:
Cyprian Rządkowski – matematyka
Jakub Lemiesz – fizyka
Antoni Wasiela – historia
Piotr Krzewski – geografia


ROK SZKOLNY 2020/2021


VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI „W KRĘGU POEZJI I PROZY ŁAGROWEJ WIĘŹNIAREK KL RAVENSBRUCK”

Organizator IPN Wrocław

Opiekun: Małgorzata Zielińska
Wyróżnienie: Milena Jarzumbek, Oliwia Goraj
Z powodu sytuacji pandemicznej nagrody zostały przesłane do szkoły, a laureatki konkursu otrzymały je z rąk Pana Dyrektora.

 


ZNAM JĘZYK OJCZYSTY – ETAP POWIATOWY
W konkursie powiatowym „Znam język ojczysty” dla klas III nasi uczniowie zajęli:
II miejsce – Paweł Cierpka
wyróżnienie – Robert Sikora
GRATULUJEMY SUKCESU!


OGÓLNOPOLSKI KONKURS BIOLOGICZNY „WSZCZEP SOBIE ZDROWIE” Katowice 2020
Opiekun: Małgorzata Adamek
Udział w półfinale: Oskar Bieberstein


KONKURS DLA SZKÓŁ DIECEZJI KALISKIEJ „W OCZEKIWANIU NA BEATYFIKACJĘ KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO”
Opiekun: Julia Firuta

Laureaci: Zofia Podgórska, Julia Borkowska, Krzysztof Pilarczyk
Wyróżnienia: Hubert Noculak, Cyprian Sikora, Nikodem Gaj


I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS II i III
Organizator: SP im. Jerzego Badury w Międzyborzu (Hanna Tokarska, Patrycja Drzewiecka, Karolina Zielonka)

I miejsce: Tobiasz Łaski
III miejsce: Robert Sikora


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „POKAŻ JĘZYK MARYŚCE”
Organizator: SP nr 2 w Sycowie

Oliwier Marcinowski
Klaudia Krawczyk


IV POWIATOWE MISTRZOSTWA MATEMATYCZNE DLA KLAS IV-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Udział w etapie powiatowym: Sebastian Stenzel, Tomasz Kurek


zDolny Ślązak
udział w etapie powiatowym:
Julia Robakiewicz, Wiktoria Mróz, Jakub Zbies – matematyka
Jakub Zbies – chemia
Oskar Bieberstein – biologia
Zuzanna Solarz – geografia


ROK SZKOLNY 2019/2020


Biblioteka szkolna otrzymała certyfikat Placówki aktywnie promującej czytelnictwo i została wyróżniona spośród 66. placówek biorących udział w V Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników w województwie dolnośląskim.


V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”
Organizator: Stowarzyszenie „Wielka Liga”, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu
ETAP POWIATOWY
KATEGORIA KLASY I-IV:
I miejsce: Sara Barczak
II miejsce: Aleksandra Ryś, Tobiasz Pawłowski
Uczniowie byli uczestnikami etapu wojewódzkiego przeprowadzonego w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej (VI miejsce)


V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”
Organizator: Stowarzyszenie „Wielka Liga”, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu
ETAP POWIATOWY
KATEGORIA KLASY V-VIII:
I miejsce: Maja Tokarska, Dominika Zielińska
II miejsce: Sebastian Stenzel
Uczniowie byli uczestnikami etapu wojewódzkiego przeprowadzonego w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej (V miejsce)


„IGRZYSKA WIEDZY U KOŚCIUSZKI” W LO W SYCOWIE
KONKURS GEOGRAFICZNY „GLOBUS”
Opiekun: Anna Florczak
finalista: Miłosz Niwa, Hanna Staszak


IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO „WSZCZEP SOBIE ZDROWIE”
Opiekun: Małgorzata Adamek
finalista: Miłosz Mencel


POWIATOWY KONKURS „LAS I JEGO MIESZKAŃCY OCZAMI DZIECKA”
KLASY I-IV
I miejsce: Julia Borkowska
II miejsce: Filip Zbies
III miejsce: Kamil Szymczak
wyróżnienie: Cyprian Sikora

KLASY V-VIII

I miejsce: Oliwia Goraj
II miejsce: Oskar Bieberstein
III miejsce: Gabriela Żak
wyróżnienie: Gabriela Ziętek


XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POETYCKIE WALENTYNKI”
I miejsce: Oliwia Goraj (recytacja w języku angielskim)
III miejsce: Dominika Pietrzak (recytacja w języku niemieckim)

wyróżnienie: Hanna Staszak (recytacja w języku polskim)

I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim POETYCKIE WALENTYNKI
kategoria: recytacja w języku angielskim

II DIECEZJALNY KONKURS TWÓRCZOŚCI KAROLA WOJTYŁY W OSTRZESZOWIE
Opiekun: Małgorzata Zielińska
II miejsce: Milena Jarzumbek

III miejsce: Maja Tokarska


II POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W OLEŚNICY
Organizator: PCEiK
Opiekun: Irena Pudłowska
II miejsce:
Maja Tokarska


XVII POWIATOWY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ W OLEŚNICY
Opiekun: Irena Pudłowska
I miejsce: Maja Tokarska
II miejsce: Oliwia Goraj
III miejsce: Zespół Wokalny


POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „BARWY JESIENI”
Opiekun: Irena Pudłowska
I miejsce: Maja Tokarska
wyróżnienie: Nikola Łatacz


V REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI „POETYCKIE INSPIRACJE OSOBĄ JANA PAWŁA II” POD HASŁEM „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”
Organizator: Julia Firuta, Małgorzata Zielińska, Alicja Wyrwas
Patronat: Nadleśnictwo Oleśnica Śląska
klasy I-IV:
I miejsce: Sara Barczak
III miejsce: Laura Chrzuściel
wyróżnienia: Damian Misiak, Tobiasz Łaski, Antonina Dynowska

klasy V-VIII:
NAGRODA GRAD PRIX: Maja Tokarska
I miejsce: Milena Jarzumbek

III miejsce: Oliwia Goraj
wyróżnienia: Dominika Zielińska, Hanna Staszak, Sebastian Stenzel, Zuzanna Sikora


KONKURS „CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA… UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ 2019”
Organizator: EduSense w Lublinie
Opiekun: Agnieszka Pilarczyk, Monika Ostrowska, Anna Dembna
wyróżnienie: kl. II b
KONKURS CODEWEEK 2019 Z UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ
wyróżnienie dla szkoły za wykonanie 10 zadań
Szkoła otrzymała wyróżnienie (wśród 30 szkół w Polsce) spośród 732 szkół biorących udział w konkursie.


XII DIECEZJALNY KONKURS RELIGIJNY „ŚWIĘTYCH KOCHAM I SZANUJĘ, ICH UCZYNKI NAŚLADUJĘ”
Opiekun: Julia Firuta, Bożena Krzewska
Laureaci: Krzysztof Pilarczyk, Nicola Rychel
Etap dekanalny i diecezjalny przeniesiony na rok szkolny 2020/2021


MIĘDZYGMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ MATEMATYKI”
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu


ROK SZKOLNY 2018/2019


III POWIATOWE MISTRZOSTWA MATEMATYCZNE
dla klas III gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych
Organizator: PCEiK
I miejsce: Jakub Podgórski
II miejsce: Wojciech Wróbel


XV POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY
„Wielkie powstania narodowowyzwoleńcze w latach 1794-1864” dla klas IV-VIII szkoł podstawowych

Organizator: PCEiK
III miejsce: Maria Stasiaczyk


II DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI SYBIRACKIEJ „WIERSZE OJCÓW NASZYCH”
Organizator: Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru, Związek Sybiraków oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość
Opiekun: Małgorzata Zielińska

I miejsce: Maja Tokarska
Maja w nagrodę wyjechała na wycieczkę na Litwę.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI ANNY JANTAR „JESZCZE WIRUJE TWOJA PŁYTA”
Organizator: Anima Wrocław
Opiekun: Irena Pudłowska
I miejsce: Maja Tokarska


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI VIOLETTY VILLAS i ANNY GERMAN
Organizator: Anima Wrocław
Opiekun: Irena Pudłowska
II miejsce: Maja Tokarska


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ W KONINIE
Opiekun: Irena Pudłowska
kwalifikacje do przesłuchań: Maja Tokarska


XVI POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ W OLEŚNICY
Organizator: PCEiK
Opiekun: Irena Pudłowska
laureat: Zespół Wokalny
wyróżnienie: Maja Tokarska, Zofia Podgórska, Sebastian Nowicki, Martyna Skorupa
Laureaci wystąpili na koncercie galowym, który odbył się w Zamku w Oleśnicy



IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI „WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI”
pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu
Opiekun: Małgorzata Zielińska
II miejsce: Maja Tokarska


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MALI I DUZI PRZYJACIELE LASU”
Opiekun: Irena Pudłowska
II miejsce: Adriana Wajnert
wyróżnienie: Julia Wielgo


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM
Opiekun: Irena Pudłowska
wyróżnienie: Bartosz Bugaryn


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI-BOHATEROWIE NIEZŁOMNI” W LUBLINIE
Opiekun: Irena Pudłowska
wyróżnienie: Oliwia Goraj


OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY
kategoria SCRATCH
Opiekun: Agnieszka Pilarczyk
kwalifikacje do finału ogólnopolskiego: Oskar Bieberstein, Wojciech Bugaryn, Kacper Rychel


XI OLIMPIADA WIEDZY O LESIE
kategoria gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne
Opiekun: Małgorzata Adamek
I miejsce: Bartosz Bugaryn


XIV KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”
Organizator: Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregionu Nysa
Patronat Honorowy: Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP
udział w półfinale

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone