Ogłoszenia

SZKOLNY KONKURS O KARD. STEFANIE WYSZYŃSKIM

W dniach 6. i 7. października br. odbył się Szkolny Konkurs pt. „Błogosławiony Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński – życie i dzieło”. Wzięło w nim udział 15 uczniów. W kategorii klas IV-VI zwycięzcą został Robert Sikora z klasy IVb, II miejsce Zofia Podgórska – klasa Va, III miejsce Cyprian Sikora – klasa Vb. W kategorii klas VII-VIII laureatem konkursu została Zofia Żak z klasy VIIIc. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Julia Firuta Bożena Krzewska

PROJEKT „EUROPA I JA”

Uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Panią Karoliną Zielonką w bieżącym roku szkolnym przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Europa i ja”.

(więcej…)

CZYTAM Z KLASĄ

Lekturki spod chmurki – I moduł zakończony! Uczniowie klasy I b z powodzeniem zakończyli I moduł projektu – „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”. Zadania realizowane były na zajęciach w szkole.

(więcej…)

KLOCKI EDUMATRIX – INNOWACJA W SZKOLE

Lekcja plastyki w klasie 1a, rysujemy klockami Edumatrix. Zajęcia odbyły się dzięki prowadzonej innowacji pedagogicznej przez Panią Hanię Tokarską.

NABÓR WNIOSKÓW „zDolny Śląsk”

Informacje o kolejnej (XXI) edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, w którym
uczniowie mogą zyskać roczne stypendia na naukę i rozwój uzdolnień.
Informacje szczegółowe pod linkiem

https://www.facebook.com/fundacja.edukacji.miedzynarodowej

DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS 1

Bardzo prosimy rodziców dzieci klas I o przyniesienie na piątkowe zebranie (27.08.2021 r. godz. 17) jednego zdjęcia do legitymacji szkolnej. Prosimy o podpisanie zdjęcia na odwrocie: imieniem i nazwiskiem ucznia. Do szkoły prosimy wejść głównym wejściem – od strony parkingu (od ul. Wrocławskiej). Dziękujemy. Do zobaczenia;)

Wychowawcy klas 1

DZIEŃ DZIECKA 1a I 1b

Z okazji Dnia dziecka , uczniowie z klasy 1a i z klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Campusu w Domasławicach. Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty zagadkowo-doświadczalne. Kolorowe eksperymenty to zajęcia, podczas których były wykorzystywane zjawiska chemiczne oraz fizyczne. Było kolorowo i wybuchowo. Dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia.🙂 Na koniec zajęć robili slime’a, którego każdy zabrał do domu.

(więcej…)

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

28.05.2021 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas II i III szkół podstawowych „Mistrz matematyki”. Wzięło w nim udział 22 uczniów, którzy reprezentowali szkoły: w Bukowinie Sycowskiej, Pawłowie, Sośni, Cieszynie, Dziadowej Kłodzie i Międzyborzu.

(więcej…)

ZAJĘCIA W KLASIE 1A

W klasie 1a dużo się dzieje. W ostatnim czasie uczniowie poznawali tajniki klocków EDUMATRIX.

(więcej…)

ŚWIĘTUJEMY URODZINY W KLASIE 1A

Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego! W Twoje urodzinki życzymy Ci wesołej minki. W szkole ocen celujących, w domu skrzatów sprzątających, i oszczędzaj swoje siły dziś są Twoje Urodziny! Życzą: Pani Hania, Pani Karolina wraz z uczniami z klasy 1 A.

TRZECIOTEŚCIK

13 maja 2021 r. to bardzo ważne wydarzenie dla trzecioklasistów – pierwszy poważny egzamin.

Odświętnie ubrani uczniowie pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty „Jak spełniać swoje marzenia?” z wydawnictwa OPERON. Teraz są już gotowi, by rozpocząć naukę w klasie czwartej.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek nauczyciel bibliotekarz, Anna Florczak oraz pedagog, Dominika Pliszek przeprowadziły warsztaty czytelnicze w klasach 3a i 3b w oparciu o książkę „Co robią uczucia?” Wydawnictwa Dwie Siostry.

(więcej…)

KONKURS „KAPELUSZ WIOSENNY”

Rozstrzygnięcie konkursu ,,KAPELUSZ PANI WIOSNY” W celu rozwijania zainteresowań dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie w okresie wiosennym, w naszej szkole odbył się konkurs, pod hasłem: „KAPELUSZ PANI WIOSNY”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas I-III. Organizatorami konkursu były p. Hanna Tokarska oraz p. Karolina Zielonka.

(więcej…)

KONKURS „KARTKA WIELKANOCNA”

Rozstrzygnięcie konkursu ,,KARTKA WIELKANOCNA- wykonana w PAINT” Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu na ,,Kartkę wielkanocną – wykonaną w programie PAINT”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas I-III. Organizatorami konkursu były p. Karolina Zielonka oraz p. Alicja Wyrwas. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu samodzielnie kartki wielkanocnej wykonanej w programie PAINT. W konkursie wzięło udział 25 przepięknych, pomysłowych prac. Ilość prac która do nas spłynęła bardzo mile nas zaskoczyła i dała nam dużo radości. Prace były naprawdę piękne, różnorodne i pomysłowe. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone

(więcej…)

HARMONOGRAM DOWOZU UCZNIÓW OD 4. MAJA 2021

KONKURS RECYTATORKI „ABC PINGWINKA”

DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

Klasa 1a pamięta o dokarmianiu ptaków zimą.

(więcej…)

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2020 Rafał Zatylny, Mateusz Muzika | Wszelkie prawa zastrzeżone