O szkole

W niewielkim miasteczku Międzybórz, położonym na granicy Dolnego Śląska i Wielkopolski, znajduje się Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury.

Jerzy Badura to ksiądz, pisarz, patriota, pastor ewangelicki, bojownik o polskość ludu międzyborskiego, a od 12 czerwca 1990 roku patron szkoły. Społeczność uczniowska na swego patrona wybrała człowieka prawego, wiernego Polsce, który na każdym kroku podkreślał, że „mowa to najdroższa spuścizna odziedziczona po ojcach, czcić ją trzeba…”

Badurówka to miejsce, w którym każdy uczeń może odkrywać drzemiące w nim pasje i odnosić najmniejsze nawet sukcesy. W tej szkole uczymy się wiary w siebie i pracy nad sobą, gdyż „każdy rodzi się z zalążkiem geniuszu, który w pełni rozkwita w naszej szkole”.
          Zapraszamy do Nas!

Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu – 2022/2023
Badurówka

Dolny Śląsk z Wrocławską – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu.

im. Jerzego Badury
w Międzyborzu