Najnowsze Wpisy:

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE III

01 czerwca uczniowie klas III wybrali się na wycieczkę do lasu. Ich przewodnikiem był Pan Leśniczy Przemysław Woźniak oraz Pan Marek Woźniak z Nadleśnictwa Syców. Uczniowie zabrali ze sobą plecaki pełne smakołyków i dobre humory, aby piknik był udany. Na miejscu dzieci wysłuchały ciekawych opowieści Pana Leśniczego o życiu lasu. Uczniowie odbyli długi spacer przez las, obserwując przyrodę i zachodzące w niej zmiany.. Na leśnej polanie uczniowie rozwiązywali rebusy, logogryfy oraz zadania związane z lasem. Dzieci doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Spędziliśmy miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami wróciły do szkoły. Składamy serdecznie podziękowania Panom Leśniczym za mile spędzony czas oraz upominki.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ ZARĘBSKĄ

Dziewczęta z klas 4 i 5 miały dzisiaj okazję uczestniczyć w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzybórz w spotkaniu autorskim z Magdaleną Zarębską, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Wydarzenie odbyło się w ramach programu Rozczytana Aglomeracja.
Pani Magdalena bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy, zapoznała uczestników z wymyślonymi przez siebie bohaterami, ale pokazała też drogę, jaką musi pokonać książka zanim dotrze do czytelnika. Głównym tematem spotkania była książka „Ciotka”, w której autorka porusza trudne emocje związane z okresem dorastania dziewcząt.
Na zakończenie można było zakupić książkę pani Zarębskiej, zdobyć autograf i zrobić zdjęcie z pisarką.
Dziękujemy za cudowne spotkanie.

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

18.05.2023 r. odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas II i III szkół podstawowych „Mistrz Matematyki”. Wzięło w nim udział 17 uczniów, którzy reprezentowali szkoły: w Bukowinie Sycowskiej, Sycowie, Grabownie Wielkim, Dziadowej Kłodzie i Międzyborzu.
Uczniowie zmagali się z niełatwymi jak się okazało zadaniami, przygotowanymi przez nauczycielkę matematyki – panią Małgorzatę Wasielę. Przewodniczyła ona również komisji sprawdzającej prace uczniów, w skład której wchodziły jeszcze panie: Anna Florczak, Anna Dżugaj i Karolina Rachuta.

Wyniki konkursu w kategorii klas II:

I miejsce: Adam Wysocki, SP nr 3 Syców

II miejsce: Szymon Wojtecki, ZS Dziadowa Kłoda

III miejsce: Antonina Wesołowska, SP nr 3 Syców

Wyniki konkursu w kategorii klas III:

I miejsce: Wojciech Łacina, SP Międzybórz

II miejsce: Piotr Solarz, SP Międzybórz

III miejsce: Lena Dynowska, ZS Dziadowa Kłoda

Konkurs przygotowały nauczycielki: Hanna Tokarska, Patrycja Drzewiecka-Łacina, Krystyna Hojak i Karolina Zielonka.

XV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA”

17 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu odbył się dla klas II – III i IV – VIII bój ortograficzny „O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA”. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów z klas II – III i dwadzieścioro siedmioro uczniów z klas IV – VIII.
Najlepszymi ortografami z klas II – III są uczniowie:
I MIEJSCE: Ada Bogacz – SP Międzybórz – klasa III a
II MIEJSCE: Antoni Dzikowski – SP Bukowina Sycowska – klasa III
II MIEJSCE: Zofia Kowalik – SP Międzybórz – klasa II a
Najlepsi ortografowie z klas IV – VIII:
I MIEJSCE: Gracjan Szumski – SP Międzybórz – klasa VIII
II MIEJSCE: Barbara Kucharzak – SP nr 3 Syców – klasa VIII
III MIEJSCE – Sebastian Rychel –  SP Międzybórz – klasa VIII
Zwycięzcom gratulujemy!!!

XIV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „PRZYRODA W POEZJI”

10 maja 2023 roku Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu zorganizowała XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji”.
Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz – pan Jarosław Głowacki i Przewodnicząca Rady Miejskiej – pani Krystyna Lemiesz.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VIII. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I – III i 15 z klas IV – VIII. Recytacje uczniowskie oceniało jury w składzie:
Katarzyna Drabczyńska – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu
Justyna Koziarska – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Międzybórz
Iwona Strzelecka – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu.
Uczniowie nagrodzeni w klasach I – III:
I MIEJSCE: Emilia Borkowska – SP Międzybórz – klasa III a
II MIEJSCE: Ewa Król – SP Międzybórz – klasa II b
III MIEJSCE: Marcelina Rybczyńska – SP nr 3 Syców – klasa II
Wyróżnienie: Mateusz Podgórski – SP Międzybórz – klasa III a
Uczniowie nagrodzeni w klasach IV – VIII:
I MIEJSCE: Sara Barczak – SP Międzybórz – klasa VI a
I MIEJSCE: Antonina Dąbrowska – SP nr 3 Syców – klasa IV
II MIEJSCE: Natalia Mikołajczyk – SP Międzybórz – klasa V b
III MIEJSCE: Antoni Szuster – SP Międzybórz – klasa VII
III MIEJSCE: Krzysztof Pilarczyk – SP Międzybórz – klasa VIII b
Wyróżnienie: Aleksandra Rachuta – SP Międzybórz – klasa VIII a
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym!

(no title)

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Konkurs odbywał się na 3 poziomach: klasy 1-3, 4-6 i 7-8. Rozpoczęło go ok. 50 uczniów. Zadaniem dzieci było przeczytanie 5 książek i rozwiązanie testu do każdej lektury. Etap szkolny zakończyło – 24. Musieli oni przeczytać kolejną książkę i napisać test kwalifikacyjny do etapu powiatowego.
W klasach 1-3 najlepszy wynik uzyskali:
1. miejsce – Piotr Solarz, klasa 3a
1. miejsce – Wojciech Łacina, klasa 3a
2. miejsce – Igor Molka, klasa 2b,
W klasach 4-6 byli to uczniowie:
1. miejsce – Zuzanna Szczepanik, klasa 5a
2. miejsce – Katarzyna Kłobus, klasa 6a
3. miejsce – Mikołaj Michałek, klasa 4b.
Następne etapy uczniowie odbywali drużynowo. Do każdego musieli czytać kolejne książki i rozwiązać do nich bardzo szczegółowe testy.

Niestety, najmłodsi uczestnicy swoje zmagania zakończyli na etapie powiatowym zdobywając Tytuł I Wicemistrza Powiatu, ale drużyna z klas 4-6 dotarła aż do finału uzyskując po drodze Tytuł Mistrza Powiatu i Tytuł Mistrza Województwa, by ostatecznie zdobyć Tytuł Mistrza Polski.
Gratulujemy Zuzi, Kasi i Mikołajowi tak wspaniałego sukcesu, który wymagał bardzo dużo pracy od całej drużyny. Młodzi dobrze bawili się poznając nowe lektury i ćwicząc jednocześnie swoją pamięć, dotyczącą szczegółów każdej poznawanej powieści. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten konkurs: rodzicom, koordynatorom szkolnym i nauczycielom. Bez nich Wielka Liga Czytelników nie mogłaby przebiegać tak sprawnie, a uczniowie nie mogliby osiągnąć tak wysokich wyników.
Anna Florczak

CHEMIA BEZ TAJEMNIC

Nasza uczennica, Gabriela Żak z klasy 8b zajęła II miejsce w XV Międzyszkolnym konkursie chemicznym „Chemia bez tajemnic”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. T.Kościuszki w Kobylej Górze.

Gabrysia zdobyła również wyróżnienie w konkursie Naukowiec z pasją w roku szkolnym 2022/2023.

LUDZIE KRESÓW – OPOWIEŚCI NIEZNANE

Uczeń klasy 8b – Krzysztof Pilarczyk zdobył wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie „Ludzie Kresów – opowieści nieznane” , którego organizatorem było Muzeum Narodowe w Lublinie w ramach zadania „Akcja z Kresów ocalone – zbiórka pamiątek i opowieści kresowych”. Krzysiowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do zgłębiania historii rodzinnych.

https://zamek-lublin.pl/wp-content/uploads/2023/04/Wyniki-Konkursu-Ludzie-Kresow-opowiesci-nieznane-II-edycja-2023-1.pdf

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

W dniu 10 maja w Twardogórze uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Szkolnej Lidze lekkoatletycznej. Reprezentowały nas: Chrzuściel Laura, Wróbel Natalia, Rutkiewicz Zuzia, Wirth Natalia, Krajewska Agata, Ofiara Wiktoria, Misiak Zuzanna, Pawlak Larysa, Ryś Helena oraz Pietrzak Mateusz, Kupczak Jakub, Misiak Wojciech, Wąż Dawid, Kaźmierczak Szymon, Karatchuk Roman, Nowacki Sebastian, Jurczyński Adam.
Najlepiej spisali się:
Ryś Helena I miejsce pchnięcie kulą (3kg), II miejsce rzut dyskiem (0,75kg),
Krajewska Agata II miejsce 600 m,
Ofiara Wiktoria II miejsce rzut oszczepem (500g),
Misiak Zuzanna III miejsce rzut oszczepem,
Kaźmierczak Szymon I miejsce skok w dal,
Wąż Dawid II miejsce 600 m,
Pietrzak Mateusz 60 m.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

57. CROSS OSTRZESZOWSKI

57 CROSS OSTRZESZOWSKI za nami. Z tarczą wrócili uczniowie naszej szkoły:
Klasy I-II dziewcząt (startowało 94 zawodników)
II miejsce: Zofia Bystrzyńska
Klasy I-II chłopcy (startowało 130 zawodników)
IV miejsce: Fabian Szczepanik
V miejsce: Igor Molka
Klasy III-IV dziewcząt (startowało 113 zawodniczek)
IV miejsce: Oliwia Woźniak

 

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS 3 – ETAP SZKOLNY I POWIATOWY

20 kwietnia w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego dla klas 3 – etap szkolny, w którym wzięło udział 5 uczniów (Wiktoria Zadka, Dominik Kiecka, Jan Świętosławski, Wojciech Łacina, Piotr Solarz). Do etapu II – powiatowego, zakwalifikowało się dwóch uczniów: Wojciech Łacina i Piotr Solarz.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie.

AKTUALIZACJA INFORMACJI – II ETAP – KONKURS POWIATOWY
Finaliści VI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III szkół podstawowych. I miejsce zajął Wojciech Łacina klasa 3a, II miejsce – Piotr Solarz z klasy 3a Hanna Tokarska.

WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki łamiące języki” „Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie”, „Nad rzeczułką pod Swarzędzem przędzą przędzę cztery jędze”, te i inne łamańce językowe królowały w Domu Kultury w Międzyborzu na konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową imienia Jerzego Badury w Międzyborzu dnia 18.04.2023 roku. Konkurs miał na celu: rozbudzanie wrażliwości i uwagi słuchowej, wzbogacanie słownictwa i umiejętności wypowiedzi, rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni, tworzenie atmosfery do zabawy poezją. Do udziału w konkursie przystąpiło 22 uczniów z klas I-III, z pięciu szkół: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sycowie im. III Tysiąclecia, Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, Szkoła Podstawowa w Bukowinie Sycowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II. Występujących oceniało jury w składzie: p. Anna Florczak(n-l ze SP z Międzyborza), p. Justyna Koziarska(dyrektor Biblioteki Miejskiej w Międzyborzu) i p. Karolina Rachuta (n-l ze SP w Bukowinie Sycowskiej) . Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z interpretacją wierszy zawierających trudne do wymówienia „zbitki językowe”. Jury miała nie lada zadanie, ponieważ wszyscy zaprezentowali się pięknie.
Po długich obradach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce zajęły: Aurelia Madziała – Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie oraz Natalia Kamińska – SP im. Jerzego Badury w Międzyborzu
II miejsce zajęły: Maja Walczak – Szkoła Podstawowa w Bukowinie Sycowskiej oraz Hanna Spernal – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sycowie im. III Tysiąclecia
III miejsce zajęły: Zofia Bystrzyńska – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu oraz Nadia Chmielewska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sycowie im. III Tysiąclecia
Wyróżnienia otrzymały: Maria Szromnik – Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie oraz Małgorzata Kowalska – Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie
Finaliści, wyróżnieni oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Konkurs dostarczył wielu emocji nie tylko organizatorom, ale także nauczycielom, logopedom, rodzicom oraz dziadkom, którzy przyszli kibicować swoim pociechom. Oczekiwania na wyniki umilił występ artystyczny uczennic z klasy 3a i 2b (Emilii Borkowskiej, Marii Ostrowskiej, Jagody Talagi, Natalii Kamińskiej, Leny Krzyżanek, Zofii Bystrzyńskiej, Ewy Król), który zachęcił uczestników konkursu do wspólnej zabawy.

Organizatorzy: Hanna Tokarska i Karolina Zielonka

IGRZYSKA WIEDZY U KOŚCIUSZKI

14 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji Igrzysk Wiedzy u Kościuszki. Uczniowie mogli spróbować swych sił w 3 konkursach: biologicznym, chemicznym i konkursie  z języka angielskiego. Podczas finałowej gali wręczono nagrody i dyplomy dla laureatów III edycji Igrzysk Wiedzy u Kościuszki.
 Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
Poliglota
3. miejsce – Jan Wróbel
Biologiczna pasja
1. miejsce – Laura Chrzuściel
3.
miejsce – Natalia Wirth
Wyróżnienie: Wojciech Misiak
Dla zasady
1. miejsce – Gabriela Żak
Wyróżnienie: Aleksandra Rachuta
Gratulujemy!!!   

LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY DO RODZICÓW ÓSMOKLASISTÓW

List DKO do rodziców uczniów klas ósmych 8.05.2023

EUROWEEK

W dniach 23-27 marca 2023 r. grupa 21 ósmoklasistów wraz z opiekunami (Kamila Janas-Perużyńska, Monika Ostrowska) spędziła wspaniały czas na ziemi kłodzkiej, a dokładnie w Różance, w ośrodku Willa Wiktoria. Celem pięciodniowego wyjazdu 21 uczniów naszej szkoły był udział w obozie szkoleniowym w ramach projektu edukacyjnego „EuroWeek – Szkoła Liderów” pod egidą Fundacji EuroWeek. Autorzy tego programu starają się dotrzeć ze swym zaproszeniem do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży, by rozwijać w nich tak cenione obecnie umiejętności społeczne jak przywództwo, autoprezentacja oraz praca w zespole, a jednocześnie tworzą sposobność do doskonalenia sprawności komunikowania się w języku angielskim.
W ramach wspomnianego projektu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez szkoleniowców – wolontariuszy z różnych stron świata. 
Część zajęć miała na celu zaznajomienie uczestników z kulturą narodów, z których pochodzą wolontariusze. Były to różnego rodzaju prezentacje multimedialne opatrzone słownym komentarzem samych prowadzących. Przybliżali oni swój kraj z perspektywy własnej rodziny, jej tradycji i zwyczajów oraz stylu życia, co pozwalało nam wyobrazić sobie autentyczne życie ludzi w ich ojczyźnie. Warsztaty, w których uczestniczyli nasi
podopieczni, wymagały pracy w kilkuosobowych zespołach, w których uczniowie tworzyli różnego rodzaju wypowiedzi, plakaty, piosenki, reklamy, krótkie scenki, a następnie prezentowali je pozostałym „na żywo”, bądź w postaci krótkich filmów. Warsztaty przeplatane były ciekawymi formami aktywności, grami, tańcami, dającymi możliwość poruszania się, czasem rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim.
Czas spędzony w Różance był dla uczestników obozu bardzo intensywny, wypełniony zabawą, przedzielany jedynie 10-15 minutowymi przerwami. Znaleźliśmy jednak czas, aby zwiedzić miejscowość, w której mieszkaliśmy z perspektywy spaceru po okolicy. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać piękne widoki otaczających Kotlinę Kłodzką gór. Pobyt w Różance należy uznać za bardzo udany. Ponownie przekonaliśmy się, że EuroWeek jest wspaniałą formą rozwijania zainteresowań, doskonalenia sprawności językowych i umiejętności współdziałania w grupie nie zawsze znanych sobie osób, a także miejscem pokonywania swoich słabości i przełamywania bariery strachu przed wypowiadaniem się w języku obcym. Wolontariusze ze swej strony starali się, aby zajęcia były atrakcyjne, a zarazem przydatne. Z wypowiedzi wszystkich uczestników naszej wyprawy wynika, iż był to owocnie spędzony czas, który dostarczył wszystkim wiele radości i nowych ciekawych doświadczeń. Trudno im przyszło się rozstawać i chętnie pobyliby tam dłużej…
Mamy nadzieję, że dobre owoce tej formy uczenia się poprzez warsztatowe działania, ćwiczenia, gry i zabawy, będą trwałe. A tych, którzy chcieliby przeżyć taką przygodę, zapraszamy na kolejny obóz EuroWeek.

KONKURS „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”

Reprezentacja naszej szkoły brała 3 kwietnia udział w Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami m.in.: opatrzyć poszkodowanego, opowiedzieć jak należy zachowywać się w miejskim autobusie, rozpoznawać gatunki kwiatów i drzew, odpowiadać na liczne pytania zadawane m.in.przez przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych. Jesteśmy bardzo dumni z naszych reprezentantów.

INSTAL.ING W NASZEJ SZKOLE

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klas  II, III, IV-VIII razem z nauczycielkami biorą udział w XIX Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Dla wielu uczniów zapamiętywanie listy słówek jest nudne, czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.
Insta.Ling jest:
– systemem do nauki nowych słówek
– systemem do utrwalania słówek
– systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia
– systemem do śledzenia postępów ucznia.
Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.
Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu jest  systematyczne  logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonanie  powtórki  około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy.

WAKACJE NAD MORZEM

II DOLNOŚLĄSKI KONKURS POETYCKI „W PODZIĘKOWANIU ZA DAR ŻYCIA BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI”

15 marca 2023 r. w Międzyborzu odbyła się uroczysta gala podsumowująca II Dolnośląski Konkurs Poetycki „W podziękowaniu za dar życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki”.
Święty Jan Paweł II powiedział: „Przy grobie ks. Jerzego uczymy się odpowiedzialności za Polskę”. Konkurs był związany z obchodami 75. rocznicy urodzin księdza Jerzego. Celem było wzbudzenie szacunku wobec drugiego człowieka, wrażliwości na potrzeby innych poprzez promowanie wartości, którymi kierował się ksiądz Jerzy. Wstępem do twórczości poetyckiej były warsztaty pod tytułem „Portret poetycki”, które poprowadził Pan Piotr Klimczak w Przystanku Historia we Wrocławiu. W trakcie uroczystego podsumowania wykład o Błogosławionym wygłosił Pan Marek Gadowicz, przedstawiciel Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu.
Szczególne podziękowanie kierujemy do opiekunów, rodziców, nauczycieli, którzy wspierali dzieci w pracy twórczej. Mamy nadzieję, że dzięki konkursowi wartości i postawa Błogosławionego ks. Jerzego staną się drogowskazem dla młodych ludzi poszukujących autorytetów. 
Na II Dolnośląski Konkurs Poetycki „W podziękowaniu za dar życia bł. ks.  Jerzego Popiełuszki” wpłynęło ponad 50 utworów poetyckich. Uczestnicy zaskoczyli jury swoją wrażliwością i dojrzałą interpretacją tematu. Najpiękniejsze wiersze laureatów i osób wyróżnionych zostały wydane w formie antologii. Konkurs został objęty patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, a laureatom przysługują 2 punkty rekrutacyjne. Uczestnikom konkursu gratulujemy i doceniamy wysiłek twórczy. 
Jesteśmy wdzięczni osobom i instytucjom, które objęły Konkurs swoim patronatem, co wzmocniło jego przesłanie. Słowa: „Byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy” nabierają dzisiaj nowego znaczenia i aktualności. Pamiętajmy o nich…
Organizatorki konkursu 
Julia Firuta, Małgorzata Zielińska

Wyniki II Dolnośląskiego Konkursu Poetyckiego  „W podziękowaniu za dar życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki” 
Kategoria klas  IV – VI
Laureaci
Zofia Grzesiak, klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie

– Hanna Janiec, klasa V, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach
– Hubert Noculak, klasa VI, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu
Wyróżnienia:
Matylda Czekatowska, klasa VI, PSP Stanowice

– Hanna Kopiszka, klasa VI, PSP Stanowice
– Zuzanna Szczepanik, klasa V, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu
– Anastazja Wiśniowska, klasa VI, PSP Stanowice
Kategoria klas VII – VIII
Laureaci:
Monika Grobarczyk, klasa VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu

– Lena Szyncowicz, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej
– Laura Tarkowska, klasa VIII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Wyróżnienia:
Aleksandra Błaszczyk, klasa VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu

– Martyna Kuszaj, klasa VIII, PSP Stanowice
– Aleksandra Rachuta, klasa VIII, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu
– Marcin Waligóra, klasa VIII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Patronat honorowy II Dolnośląskiego Konkursu Poetyckiego „W podziękowaniu za dar życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki”
Jego Ekscelencja Ks. abp dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski 

Dolnośląski Kurator Oświaty 
Fundacja im. ks. Jerzego Popiełuszki Dobro
Nadleśnictwo Oleśnica Śląska 
NSZZ Solidarność we Wrocławiu
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu
Stowarzyszenie Odra-Niemen  
Patronat medialny:
Radio Rodzina

 

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone