Najnowsze Wpisy:

14 IV – ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

14. kwietnia obchodzimy 1055. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski.

Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju.

Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Dlatego dziś w sposób symboliczny wspominamy narodziny naszego kraju.

By podkreślić wagę tego święta w naszej ojczyźnie, zachęcamy do wywieszenia w tym dniu  flagi.

LIST KURATORA OŚWIATY

21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Jeśli chcecie poznać więcej informacji na temat Światowego Dnia Zespołu Downa zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej:

KLOCKI EDUMATRIX

Dziś uczniowie klasy 3B zapisywali i odczytywali rysunki wykonane z klocków Edumatrix. Po ciężkiej, umysłowej pracy „odwiedziliśmy” Klasowe Muzeum Figur Woskowych.

ZNAM JĘZYK OJCZYSTY

Znam język ojczysty

1 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do III Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej „Znam język ojczysty”. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów klas 7 i 8.

(więcej…)

POWIATOWY KONKURS POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ „ZNAM JĘZYK OJCZYSTY”

18 lutego odbył się powiatowy etap konkursu dla klas III pod tytułem „Znam Język Ojczysty. Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowało się 3 uczniów.

(więcej…)

KODOWANIE

OMAWIAJĄC LEKTURĘ „MIKOŁAJEK”

Podczas zajęć uczniowie klasy 4b, omawiając lekturę pt. „Mikołajek” poznali sekret idealnego uśmiechu podczas zdjęcia. Zachęcamy Was do przeczytania opowiadań o przygodach niesfornego chłopca. Jeśli marzycie o pięknym uśmiechu na zdjęciu wystarczy, że powiecie „marmolada” 🙂

(więcej…)

DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2020 Rafał Zatylny, Mateusz Muzika | Wszelkie prawa zastrzeżone