Najnowsze Wpisy:

MIKOŁAJKI W BADURÓWCE

Mikołajki w Badurówce. Na uczniów czekało dzisiaj wiele niespodzianek. Były wizyty orszaku Świętego Mikołaja i słodkie upominki od Rady Rodziców. W czasie przerw uczniowie szukali kodów: można było odnaleźć QR z zadaniami. Za to należał się dodatkowy prezent od Mikołaja🎁🎁🎁

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia 2023r. w Centrum Historii „Zajezdnia” podsumowano działalność Stowarzyszenia Odra – Niemen. Pani prezes Ilona Gosiewska podziękowała przedstawicielom szkół i organizacji za współpracę i realizację działań wolontariatu. Uczniowie angażowali się w zbiórkę białych i czerwonych zniczy na kresowe cmentarze, akcję „Rodacy – Bohaterom” oraz pomoc Polakom mieszkającym poza granicami kraju. Nasza szkoła również została wyróżniona. Doceniono najbardziej zaangażowanych uczniów Badurówki: Zuzannę Szczepanik, Cypriana Sikorę, Roberta Sikorę oraz Franciszka Syndomana. Dziękujemy wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Międzyborzu za realizowanie idei wolontariatu.

KLASA Z DREWNA

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Zapraszamy uczniów klas 4-8

PODSUMOWANIE AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w jesiennej akcji Sprzątanie świata. Poniżej zamieszczamy wstępny raport przesłanym przez organizatorów akcji.

 

 

 

https://www.link.empub.pl/n/41216/284F5/vl.38c479b65bb24

NOMINACJE DO TYTUŁU SPORTOWY TALENT ROKU

Filip Zbies i Gabriel Pawlak, uczniowie naszej szkoły zostali nominowani do tytułu Sportowy Talent Roku w Plebiscycie Sportowym Gazety Wrocławskiej.

 

III SZKOLNE DYKTANDO PATRIOTYCZNE

W listopadzie odbyło się III Szkolne Dyktando Patriotyczne „O historii po polsku”, którego laureatami zostali:
Zofia Kowalik i Hubert Barczak w kategorii klas II i III,
Ada Bogacz, Agata Szczygieł i Julia Szyszka w kategorii klas IV-VI,
Sara Barczak i Laura Chrzuściel w kategorii klas VII-VIII.
Pani wicedyrektor Iwona Strzelecka uroczyście wręczyła dziś zwycięzcom nagrody.
Serdecznie gratulujemy! 

KALENDARZ ADWENTOWY

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I – IV od 1 grudnia do zabawy z bibliotecznym kalendarzem adwentowym. Bawimy się do 24 grudnia. Dla wytrwałych przewidziane są niespodzianki.

ANDRZEJKI W KLASIE 1A I 2B


GRAMY ZMYSŁAMI

W ramach zajęć z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej realizujemy w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”. W listopadzie świetnie bawiliśmy się wykorzystując samodzielnie przygotowane masy sensoryczne.

KONKURS PLASTYCZNY

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pluszowy Miś moim przyjacielem”.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Pluszowy Miś moim przyjacielem” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci Światowego Dnia Pluszowego Misia, rozwijanie plastycznej ekspresji dziecięcej, zainteresowanie dzieci literaturą związaną z postacią Misia oraz kształcenie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi. Otrzymaliśmy dużo prac z klas I-III. Prace charakteryzowały się dużą różnorodnością w podejściu do tematu. Powołane jury miało nie lada kłopot w wyłonieniu wyróżniających się prac konkursowych. Pani Wicedyrektor Iwona Strzelecka wręczyła każdemu dziecku dyplom i nagrodę.

I miejsce: Natan Kędziora, Maria Ziętek i Jakub Banaś.
II miejsce: Milena Grzesiak,Hanna Kowalska i Gabriela Majewska
III miejsce: Zofia Gomółka, Maja Maksyminko, Jakub Adamczyk i Tomasz Majewski
Wyróżnienia: Hubert Barczak, Alan Baranek, Lena Bojanowska, Gracjan Noculak, Lena Krzewińska
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Karolina Zielonka, Ewelina Olszewska, Hanna Tokarska 

PASOWANIE NA UCZNIA

16 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia.
Wśród zaproszonych gości był Pan Dyrektor- Franciszek Fąka, Pani Wicedyrektor- Iwona Strzelecka oraz  rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali się przed widownią w montażu słowno- muzycznym o tematyce bajkowej. Pochwalili się przy okazji znajomością liter, cyfr i bajek właśnie. Po tej prezentacji złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych już uczniów Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu. Pierwszoklasiści otrzymali od rodziców książki  i pamiątkowe dyplomy, a od Pana Dyrektora upominki do klas, które umilą   i ułatwią naukę.

Dziękujemy Rodzicom pierwszoklasistów za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku, a dziewczynkom z klasy 3b i 4a za uświetnienie tej uroczystości śpiewem, tańcem i słowem mówionym.

„Kocham Cię Polsko”

21 listopada w ZSP w Sycowie odbył się drużynowy Konkurs „Kocham Cię Polsko”. Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Laura Chrzuściel, Hubert Noculak oraz Cyprian Sikora wywalczyła II miejsce.

Gratulujemy!

KIERMASZ KSIĄŻKI

Kiermasz książki!
Informujemy, iż od 21 listopada w bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz książki. Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Pracowników Szkoły do odwiedzenia biblioteki oraz zachęcamy do zakupu książek. W ofercie mamy interesujące książki świąteczne, kolorowanki i książeczki edukacyjne, beletrystykę dla klas I-VIII, słowniki i pomoce naukowe dla uczniów, książki popularnonaukowe i wiele innych.
Biblioteka czynna jest codziennie od 7:30 do 14:30, a w czwartek do godziny 15:00.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Dziś w klasie 2b były zorganizowane zajęcia na temat tolerancji. Dzieci wykonywały pracę plastyczną, plakaty, projektowały koszulkę pod hasłem: „Każdy inny, wszyscy równi”.

PRZERWA NA CZYTANIE

W tym roku szkolnym kolejny raz przystąpiliśmy do akcji czytelniczej organizowanej w ramach IV Międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.
Do udziału w akcji przygotowywaliśmy się od kilku dni. W bibliotece i na korytarzach szkolnych rozwieszono plakaty propagujące akcję. Uczniowie dokonywali wyboru odpowiedniej książki, wielu z nich korzystało z rad
bibliotekarza i wystawy TOP KSIĄŻKA.
W klasach odbyła się burza mózgów, która dotyczyła sposobu zaprezentowania się w czasie PRZERWY NA CZYTANIE.
Przerwa na czytanie odbywała się w różnych strefach czytania i w dowolny sposób.
W akcji wzięło udział 319 uczniów i 23 nauczycieli.
Czytaliśmy w różnych miejscach: na korytarzach, na schodach wiodących do sal lekcyjnych,
w klasopracowniach, w sali gimnastycznej i w bibliotece.
Przerwa na czytanie została bardzo pozytywnie odebrana przez społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu.
Wielu uczniów przeniosło czytanie w czasie przerwy do klasy i kilka minut cennego czasu lekcyjnego poświęcono na kontynuację czytania.

Szkoła do hymnu

Uczniowie klasy 2b wraz z nauczycielami, wzięli udział w kolejnej akcji Ministra Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2023. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, chcąc w ten sposób uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyrażamy radość z tego, że żyjmy w wolnym i suwerennym kraju.

Lekcja przyrody

Uczniowie klas: 1a i 2 b wzięli udział w ciekawej lekcji przyrody, poprowadzonej przez Panią Martynę Kuźniak- edukator leśną w Nadleśnictwie Syców. Nikt nie jest w stanie lepiej przybliżyć dzieciom przyrody niż ten, kto styka się z nią na co dzień.
Podczas spotkania dzieci poznały gatunki drzew, rozwiązywały zagadki związane z przyrodą, przysłuchiwały się odgłosom zwierząt.
Uczniowie dowiedzieli się, jak mogą pomagać zwierzętom przetrwać zimę, jakie jest znaczenie lasu w życiu człowieka. Pani Martyna przypomniała dzieciom zasady zachowania w lesie, a także jak należy chronić lasy. Podkreśliła, że las jest domem wielu zwierząt, korzystamy z jego dóbr, wyrabiając drewno, zbierając grzyby, zioła i owoce. Ponadto las chroni nas od powodzi, produkuje tlen, chroni glebę przed erozją. Jest wspaniałym miejscem wypoczynku, dlatego dbając o przyrodę, dbamy o samych siebie. 
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Na zakończenie Pan Dyrektor Franciszek Fąka oraz Pani Wicedyrektor Iwona Strzelecka serdecznie podziękowali Pani Martynie Kuźniak za współpracę wręczając jej podziękowanie.
To była wyjątkowa lekcja przyrody, z której młodzi ludzie wyszli bardzo zadowoleni.
Serdecznie dziękujemy Pani Martynie za wizytę! .

Koncert Huberta

Uczeń klasy 2b, Hubert Misiak , zagrał dzieciom na ukulele. Opowiedział o swojej pasji, zainteresowaniu muzycznym. Było pięknie. Brawo Hubert!! Dziękujemy za świetny występ.

Poznajemy zwyczaje panujące we Francji

Klasa 2b poznaje zwyczaje panujące we Francji: zabytki oraz pyszne jedzenie, które Francuzi polecają turystom podczas zwiedzania ich kraju

 

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone