Najnowsze Wpisy:

SUKCESY SPORTOWE

Nasi uczniowie zakończyli sportowy rok szkolny dużymi sukcesami. Największym osiągnięciem mogą pochwalić się chłopcy klas V – VI oraz VII – VIII, którzy zostali MISTRZAMI DOLNEGO ŚLĄSKA. Po podsumowaniu wyników z zawodów lekkoatletycznych z całego województwa dolnośląskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli oni następujące miejsca:

(więcej…)

ZNAMY WIERSZE TUWIMA

21. czerwca w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dla klas 1 „Znamy wiersze Tuwima…”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością tak wspaniałej twórczości naszego poety. Recytowali swoje ulubione wierszyki, a pracując w grupach układali puzzle, historyjkę obrazkową, rozpoznawali rymy, rozwiązywali krzyżówkę.

(więcej…)

WYNIKI KONKURSU „W oczekiwaniu na beatyfikację Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego…”

W Szkole Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu odbył się literacko-plastyczny konkurs  adresowany do uczniów  szkół podstawowych z  terenu diecezji kaliskiej.

Zadaniem uczniów było stworzenie utworu poetyckiego lub pracy plastycznej związanej z osobą Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 100 prac konkursowych.  

Nagrody zostały ufundowane przez Wydział  Katechetyczny Diecezji Kaliskiej i  Dyrektora „Badurówki”-  Pana Franciszka Fąkę.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom dziękujemy za podjęcie tematu.

Laureatom i wyróżnionym uczniom gratulujemy.

Organizatorzy:

Paulina Czołnik, Julia Firuta,

Bożena Krzewska, Małgorzata Zielińska
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY WYNIKI KONKURSÓW.

(więcej…)

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

KONKURSY PRZYRODNICZE

Uczniowie klas I-IV podczas wręczania nagród przez pana dyrektora Franciszka Fąkę i panią wice dyrektor Mieczysławę Czapkę za wyróżnienia otrzymane w konkursach przyrodniczych .
Gorące podziękowania dla uczniów za ogromne zainteresowanie i zaangażowanie od organizatora Wioletty Pienio.

DZIEŃ DZIECKA 1a I 1b

Z okazji Dnia dziecka , uczniowie z klasy 1a i z klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Campusu w Domasławicach. Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty zagadkowo-doświadczalne. Kolorowe eksperymenty to zajęcia, podczas których były wykorzystywane zjawiska chemiczne oraz fizyczne. Było kolorowo i wybuchowo. Dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia.🙂 Na koniec zajęć robili slime’a, którego każdy zabrał do domu.

(więcej…)

DZIEŃ DZIECKA 7a

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 7a pod opieką nauczycielek p. Małgorzaty Adamek i p. Małgorzaty Zielińskiej uczestniczyli w ciekawych zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez OSP Międzybórz.

(więcej…)

BADURÓWKA TRZYMA FORMĘ

BADURÓWKA TRZYMA FORMĘ!
STARTUJEMY Z WYZWANIEM PRZYGOTOWANYM WE WSPÓŁPRACY Z PHO3NIX – KIDS SPECJALNIE DLA NASZEJ SZKOŁY! WALCZYMY O JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ KROKÓW DZIENNIE – INDYWIDUALNIE I KLASOWO.
PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY NIESPODZIANKI! UCZNIOWIE, JUŻ DZIŚ ZAREJESTRUJCIE SIĘ DO APLIKACJI I ZBIERAJCIE KROKI.
SZCZEGÓŁY NA STRONIE INTERNETOWEJ: https://pho3nix-kids.com/
DO DZIEŁA!

(więcej…)

LISTA OŚRODKÓW OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ…

Na prośbę Marszałka Województwa Dolnośląskiego podajemy do wiadomości listy ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży dla województwa dolnośląskiego.

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

28.05.2021 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas II i III szkół podstawowych „Mistrz matematyki”. Wzięło w nim udział 22 uczniów, którzy reprezentowali szkoły: w Bukowinie Sycowskiej, Pawłowie, Sośni, Cieszynie, Dziadowej Kłodzie i Międzyborzu.

(więcej…)

ZAJĘCIA W KLASIE 1A

W klasie 1a dużo się dzieje. W ostatnim czasie uczniowie poznawali tajniki klocków EDUMATRIX.

(więcej…)

LIST KURATORA OŚWIATY ORAZ WYTYCZNE MEiN

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2020 Rafał Zatylny, Mateusz Muzika | Wszelkie prawa zastrzeżone