Lekcja przyrody

Uczniowie klas: 1a i 2 b wzięli udział w ciekawej lekcji przyrody, poprowadzonej przez Panią Martynę Kuźniak- edukator leśną w Nadleśnictwie Syców. Nikt nie jest w stanie lepiej przybliżyć dzieciom przyrody niż ten, kto styka się z nią na co dzień.
Podczas spotkania dzieci poznały gatunki drzew, rozwiązywały zagadki związane z przyrodą, przysłuchiwały się odgłosom zwierząt.
Uczniowie dowiedzieli się, jak mogą pomagać zwierzętom przetrwać zimę, jakie jest znaczenie lasu w życiu człowieka. Pani Martyna przypomniała dzieciom zasady zachowania w lesie, a także jak należy chronić lasy. Podkreśliła, że las jest domem wielu zwierząt, korzystamy z jego dóbr, wyrabiając drewno, zbierając grzyby, zioła i owoce. Ponadto las chroni nas od powodzi, produkuje tlen, chroni glebę przed erozją. Jest wspaniałym miejscem wypoczynku, dlatego dbając o przyrodę, dbamy o samych siebie. 
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Na zakończenie Pan Dyrektor Franciszek Fąka oraz Pani Wicedyrektor Iwona Strzelecka serdecznie podziękowali Pani Martynie Kuźniak za współpracę wręczając jej podziękowanie.
To była wyjątkowa lekcja przyrody, z której młodzi ludzie wyszli bardzo zadowoleni.
Serdecznie dziękujemy Pani Martynie za wizytę! .

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone