9.10.2023- DZIEŃ POCZTY

 

W ramach obchodzonego dzisiaj „Dnia Poczty Polskiej” uczniowie klasy 1a i 2b wybrali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Międzyborzu, aby przyjrzeć mu się z bliska i utrwalić zdobyte w szkole wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę  urzędnika pocztowego i uświadomić sobie , jak wielkie znaczenia ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna. Utrwaliły znajomość swojego adresu zamieszkania oraz adresu szkoły.

Na zakończenia spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy na ręce Pani Małgorzaty Wojtowicz własnoręcznie wykonane laurki i słodki upominek.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem  ponieważ, jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego wiedzą już prawie wszystko…

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie 🙂

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone