EUROWEEK

W dniach 23-27 marca 2023 r. grupa 21 ósmoklasistów wraz z opiekunami (Kamila Janas-Perużyńska, Monika Ostrowska) spędziła wspaniały czas na ziemi kłodzkiej, a dokładnie w Różance, w ośrodku Willa Wiktoria. Celem pięciodniowego wyjazdu 21 uczniów naszej szkoły był udział w obozie szkoleniowym w ramach projektu edukacyjnego „EuroWeek – Szkoła Liderów” pod egidą Fundacji EuroWeek. Autorzy tego programu starają się dotrzeć ze swym zaproszeniem do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży, by rozwijać w nich tak cenione obecnie umiejętności społeczne jak przywództwo, autoprezentacja oraz praca w zespole, a jednocześnie tworzą sposobność do doskonalenia sprawności komunikowania się w języku angielskim.
W ramach wspomnianego projektu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez szkoleniowców – wolontariuszy z różnych stron świata. 
Część zajęć miała na celu zaznajomienie uczestników z kulturą narodów, z których pochodzą wolontariusze. Były to różnego rodzaju prezentacje multimedialne opatrzone słownym komentarzem samych prowadzących. Przybliżali oni swój kraj z perspektywy własnej rodziny, jej tradycji i zwyczajów oraz stylu życia, co pozwalało nam wyobrazić sobie autentyczne życie ludzi w ich ojczyźnie. Warsztaty, w których uczestniczyli nasi
podopieczni, wymagały pracy w kilkuosobowych zespołach, w których uczniowie tworzyli różnego rodzaju wypowiedzi, plakaty, piosenki, reklamy, krótkie scenki, a następnie prezentowali je pozostałym „na żywo”, bądź w postaci krótkich filmów. Warsztaty przeplatane były ciekawymi formami aktywności, grami, tańcami, dającymi możliwość poruszania się, czasem rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim.
Czas spędzony w Różance był dla uczestników obozu bardzo intensywny, wypełniony zabawą, przedzielany jedynie 10-15 minutowymi przerwami. Znaleźliśmy jednak czas, aby zwiedzić miejscowość, w której mieszkaliśmy z perspektywy spaceru po okolicy. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać piękne widoki otaczających Kotlinę Kłodzką gór. Pobyt w Różance należy uznać za bardzo udany. Ponownie przekonaliśmy się, że EuroWeek jest wspaniałą formą rozwijania zainteresowań, doskonalenia sprawności językowych i umiejętności współdziałania w grupie nie zawsze znanych sobie osób, a także miejscem pokonywania swoich słabości i przełamywania bariery strachu przed wypowiadaniem się w języku obcym. Wolontariusze ze swej strony starali się, aby zajęcia były atrakcyjne, a zarazem przydatne. Z wypowiedzi wszystkich uczestników naszej wyprawy wynika, iż był to owocnie spędzony czas, który dostarczył wszystkim wiele radości i nowych ciekawych doświadczeń. Trudno im przyszło się rozstawać i chętnie pobyliby tam dłużej…
Mamy nadzieję, że dobre owoce tej formy uczenia się poprzez warsztatowe działania, ćwiczenia, gry i zabawy, będą trwałe. A tych, którzy chcieliby przeżyć taką przygodę, zapraszamy na kolejny obóz EuroWeek.

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone