PRZERWA NA CZYTANIE

#PrzerwaNaCzytanie to akcja, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń czytelniczych Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu. Włączają się w nią nauczyciele i uczniowie pokazując tym samym, że czytanie to dobry sposób na spędzanie czasu wolnego.
28 października 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się co roku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Podczas 1 lekcji klasy edukacji wczesnoszkolnej zrobiły przerwę, by poczytać swoje ulubione książki, które uczniowie przynieśli z domu lub wypożyczyli z biblioteki. To samo działo się w klasach 4-8 na drugiej lekcji. Cała szkoła włączyła się do akcji, a wydarzenie zostało nagrane dla szkolnej telewizji.
W akcji wzięło udział 362 uczniów oraz nauczyciele z naszej szkoły. Jesteśmy więc jedną z tych szkół, które zostały podane w statystyce bicia rekordu w roku 2022. W tegorocznej edycji wzięło udział 2667 placówek z Polski i ze świata. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 433 osób.
Redaktorzy szkolnej telewizji Badurówka News, którą prowadzi Szkolne Koło Filmowe pod opieką pani Pauliny Czołnik, nagrali film z wydarzenia, a przygotowany materiał można było obejrzeć na fanpage biblioteki szkolnej https://www.facebook.com/bibliosp.
Anna Florczak

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone