OTWARCIE PRACOWNI JĘZYKOWEJ

21 października dokonano oficjalnego otwarcia profesjonalnej  pracowni językowej.
Klasopracownia zyskała dwadzieścia cztery stanowiska wyposażone w zestawy słuchawkowe z mikrofonem, nowe nagłośnienie. W pracowni znajduje się monitor interaktywny, komputer dla nauczyciela oraz centralka do obsługi słuchawek i mikrofonów umieszczona w biurku pedagoga, a także zestaw słuchawkowy z mikrofonem dla nauczyciela.
Zaproszeni goście przetestowali nowo zamontowany sprzęt oraz sprawdzili możliwości pracowni poprzez udział w krótkich zajęciach przeprowadzonych przez nauczycielki języka angielskiego i  języka niemieckiego.
Stosowanie innowacyjnych metod nauczania, w tym multimedialnych, ma wpłynąć na podniesienie jakości i efektywności nauczania. Pracowania językowa ma zapewnić indywidualizację w procesie nauczania, pozwolić skutecznie doskonalić wymowę oraz umiejętności rozumienia ze słuchu. Zestaw słuchawkowy pozwoli skupić się na głosie nauczyciela oraz na nagraniach, jak również umożliwi przełamywanie barier i lęków językowych, a także oporu przed rozmowami w języku obcym.
Dzięki stosownemu ułożeniu stanowisk pracy istnieje możliwość indywidualnego kontaktu nauczyciela języka obcego z uczniem i utrzymanie kontaktu wzrokowego z całą klasą. Wszystko to wspomaga koncentrację uczniów, uatrakcyjnia naukę języków obcych, zwiększa umiejętności językowe, a szczególnie fonetykę oraz motywuje i zachęca do intensywnej nauki.  

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone