WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PROJEKTU „POZNAJ POLSKĘ”

W  dniach 6-8 czerwca 2022r. uczniowie z klas VII-VIII uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. W wycieczce udział wzięło 50 uczniów. Przez 3 dni zwiedzali stolicę poznając historię Warszawy i Polski.
Uczniowie pierwszego dnia udali się na spacer po Łazienkach Królewskich, przeszli Traktem Królewskim w stronę Starego Miasta, oglądając po drodze m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Pomnik Powstania Warszawskiego, Pomnik Nieznanego Żołnierza, autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego, następnie zwiedzili Zamek Królewski poznając historię budowli, oglądając zamkowe sale oraz muzealne eksponaty. Zachwycali się ogromnymi dziełami Jana Matejki, które w końcu mogli podziwiać na żywo, a nie tylko w podręczniku do historii. Ważnym punktem wycieczki było odwiedzenie Sali Senatorskiej, w której uchwalono Konstytucję 3 Maja  w 1792 r.  Nie zabrakło również przejażdżki metrem.
W drugim dniu uczestnicy wycieczki mogli podziwiać piękny Zamek w Wilanowie, zachowany w zachwycającym stanie, poznając historię ówczesnej szlachty oraz wywodzącego się z niej wybitnego króla Jana III Sobieskiego. Weszli także na Stadion Narodowy i spędzili dwie godziny na rozwijających doświadczeniach w Centrum Nauki Kopernik.  Młodzież miała okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz  naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach oraz eksperymentach. Odwiedzili również Syrenkę Warszawską. To był udany, słoneczny i bogaty we wrażenia dzień.

Ostatniego dnia uczniowie wjechali na wieżę widokową Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki tej wizycie poszerzyli swoją wiedzę na temat powstania, jego oddziaływania na losy Warszawy i całego państwa. Poznali historie powstańców, na własne oczy zobaczyli jak zniszczona była nasza stolica, a nawet mieli możliwość sprawdzenia w specjalnym multimedialnym lustrze – do którego z powstańców są podobni. Na zakończenie zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego.
Wrażenia z tego wyjazdu i zdobyta wiedza  pozostaną z nimi na zawsze.

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone