PROJEKT „MAŁY PATRIOTA”

Dnia 31.05.2022r. w Szkole Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu patriotycznego pod nazwą,,Mały patriota”, którego pomysłodawcami były: Hanna Tokarska, Karolina Zielonka oraz Anna Florczak. Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Realizacja projektu pozwoliła nam na zapoznanie uczniów z historią państwa polskiego, symbolami narodowymi, tradycjami, zwyczajami, obrzędami ludowymi z różnych regionów Polski, tańcami ludowymi, potrawami regionalnymi oraz wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. Udział w projekcie przyniósł nam wiele satysfakcji i korzyści, zmobilizował nas, nauczycieli, do większego zwrócenia uwagi na patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci zyskały wiedzę i doświadczenia, które – mamy nadzieję – w przyszłości będą procentowały godną postawą naszych wychowanków W I części uroczystości uczniowie z klas: I a, I b i II a oraz dziewczynki z klasy V a zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Piosenką, wierszem i tańcem pokazali swoją postawę wobec ojczyzny. W II zaś części wręczono uczniom nagrody za udział w konkursie wiedzy o Polsce, który odbył się w maju i był podsumowaniem całorocznej realizacji projektu.
Wyłoniono poszczególnych laureatów w każdej kategorii wiekowej.
I miejsce: Ewa Król, kl. I b Piotr Solarz, kl. II a Kinga Adamczyk, kl. III b
II miejsce Hubert Barczak, kl. I b Jan Świętosławski, kl. II b Antoni Gąsior, kl. III b
III miejsce Zofia Bystrzyńska, kl. I b Maja Kędziora, II b Mikołaj Dłubek, kl. III b
Wyróżnienia: Zofia Kowalik, kl. I a Maria Ostrowska, kl. II a Agata Szczygieł, kl. IIIa Fabian Skrobański, kl. I a Antoni Michałek,kl. I a Wojciech Łacina, kl. II a Wiktor Hazubski, kl. III a Brajan Koremba, kl. IIIa.
Konkursie plastycznym nagrodzono:
I miejsce: Jagoda Talaga, II a
II miejsce: Jakub Pawlak, II a
III miejsce: Emilia Borkowska, II a
wyróżnienie: Igor Molka, Ib
Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP w Międzyborzu, pana Franciszka Fąkę, bardzo dziękujemy.
Miło było nam gościć na uroczystości dyrekcję naszej szkoły pana Franciszka Fąkę oraz panią Iwonę Strzelecką, pana burmistrza Jarosława Głowackiego, przewodniczącą Rady Miejskiej panią Krystynę Lemiesz, panią dyrektor Domu Kultury Katarzynę Drabczyńską wraz z pracownikami, byłą panią wicedyrektor Mieczysławę Czapkę, radnych, a przede wszystkim rodziców, którzy mogli na żywo podziwiać występy swoich dzieci. Dziękujemy również nauczycielom, którzy wspomogli nas w tym przedsięwzięciu: Pani Lucynie Ziętek, pani Paulinie Czołnik oraz Panu Tomaszowi Barczakowi. Wszystkim gościom i uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Karolina Zielonka, Hanna Tokarska

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone