ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi w obchodzony jest 22 kwietnia. Jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym w ok. 192 krajach. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.
Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać ludziom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.
W naszej szkole również obchodziliśmy to święto, tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Pamiętajcie o bocianach.” Na korytarzach pojawiły się plakaty, wizerunki bocianów. Uczniowie klas I-III przebrani w bocianich strojach poznawali ,,bocianie zwyczaje”, uczniowie klas pierwszych posadzili na terenie wokół szkoły ,,swoje pierwsze drzewko.”
 
Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone