PODSUMOWANIE DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

Patronat honorowy:
Dolnośląski Kurator Oświaty
Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
Stowarzyszenie Odra-Niemen

3 marca w Międzyborzu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Dolnośląski Konkurs Poetycki „W podziękowaniu za beatyfikację Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Konkurs poetycki stanowił podsumowanie działań związanych z obchodami Roku Prymasa Tysiąclecia w Szkole Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu i  podziękowanie za beatyfikację Kardynała.
W trakcie uroczystości wykład o Niezłomnym Prymasie wygłosił Pan Marek Gadowicz – przedstawiciel Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu. Pan Gadowicz przypomniał, że w centrum myśli Prymasa Tysiąclecia zawsze stał człowiek i szacunek do Ojczyzny. Kształtowanie w młodych ludziach postawy patriotyzmu i pamięci o przeszłości to zadanie rodziców, wychowawców, nauczycieli i rodziny. Jego nauczanie jest wciąż aktualne, choć jego realizacja wymaga odwagi i wytrwałości. Dostrzegamy to jeszcze wyraźniej w tym trudnym czasie działań wojennych.
Prezentację na temat postawy wolontariatu, solidarności i patriotyzmu przedstawiła Pani Ilona Gosiewska, prezes Stowarzyszenia Odra- Niemen.  Pani Gosiewska podziękowała za wsparcie akcji organizowanych na rzecz kombatantów i Rodaków żyjących na Ukrainie, w szczególności podczas wojny.
Uczestnicy konkursu utrwalili przesłanie autora „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”. W rezultacie  powstał szczególny zbiór wierszy inspirowanych nauką i życiem Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Szczególne wyrazy podziękowania organizatorzy skierowali do Pani Ilony Gosiewskiej Prezesa Stowarzyszenia Odra-Niemen, Pani Michaliny Jankowskiej Dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Pani Katarzyny Pawlak-Weiss i Pana Marka Gadowicza – pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu za życzliwość i wsparcie merytoryczne.
Sponsorami nagród konkursowych były następujące instytucje: Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu, Nadleśnictwo Oleśnica Śląska, Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, parafia Międzybórz, Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz. Nagrody główne w formie wycieczek  do Warszawy i na Litwę  ufundowała pani Ilona Gosiewska – prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen.
Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego z klas I-III przygotowanego przez p.Hannę Tokarską, śpiew chóru szkolnego pod przewodnictwem p.Pauliny Czołnik oraz śpiew Mai Tokarskiej, naszej absolwentki. Na sali wystawione zostały wiersze laureatów, które zostały ręcznie przepisane przez p.Krystynę Hojak, a przepiękne tytuły wykonały p.Paulina Czołnik dziewczyny Maja Chrzuściel i Julia Juskowiak. Wystawa stanowiła wspaniały wystrój sali, w której odbywała się uroczystość.
LAUREACI KONKURSU
ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone