JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O WOJNIE?

W związku z sytuacją jaka dzieje się na Ukrainie, istotnie ważne jest wsparcie dla naszych dzieci, które doskonale orientują się w obecnej sytuacji. Ważne jest rozmawianie z dziećmi. Dzieci w obecnych czasach mają dostęp do różnych źródeł informacji, ale również rozmawiają między sobą wymieniając informacje. To ważne, byśmy rozmawiali z dziećmi, pytali, czy mają wątpliwości, zapewnili, że chcemy z nimi rozmawiać i odpowiadać na pytania. Dzieci w różny sposób mogą przetwarzać trudne informacje. Mogą być bardziej zamyślone, rozkojarzone, spięte, mogą częściej się złościć.
Ważne jest również nie włączanie kanałów informacyjnych w TV przy dziecku. Rozmawianie, o tym co się dzieje nie oznacza, że mamy pokazywać dzieciom obrazy wojny. To, co widzimy w telewizji jest często tak trudne, że nam jako dorosłym też jest ciężko to wszystko zrozumieć.  Postarajmy się zadbać o filtrowanie treści na YouTube i zabezpieczenie w telefonie stron informacyjnych.
Przytulanie, bycie razem, zaplanowanie więcej wspólnego czasu, zabawa i zwyczajność.
O tym, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o wojnie na Ukrainie jeżeli zaistnieje taka potrzeba można poczytać: https://kosmosdladoroslych.pl/ale-temat/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone