OGÓLNOPOLSKI KONKURS LUDZIE KRESÓW

29 stycznia w sobotę, podczas gali Ogólnopolskiego Konkursu „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”, nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii prace cyfrowe odebrała Dominika Zielińska, uczennica naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w Pałacu Lubomirskich w siedzibie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej.

Zadaniem konkursowym było przedstawienie historii osób pochodzących z Kresów. Podczas gali można było obejrzeć wystawę nagrodzonych prac, wśród nich „Mój kresowy albumik” Dominiki. Na konkurs wpłynęło ponad 130 prac, jury nagrodziło 32 osoby i przyznało 22 wyróżnienia. Po uroczystym wręczeniu nagród dr Marcin Gapski, zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Lublinie, opowiedział laureatom o historycznym Lublinie. Dodatkową nagrodą było zwiedzanie wystaw Muzeum Narodowego w Lublinie m.in.wystawy „Z Wawelu do Lublina. Skarby z królewskiego dworu. Wystawa ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu et non solum” . Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zgłębiania, poznawania i utrwalania historii rodzinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone