LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Gmina Międzybórz w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymała dofinansowanie w wysokości 139 200 zł, z czego nasza szkoła – 109 200 zł na tzw. „Laboratoria Przyszłości”.

Środki zostały przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego do budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, przyroda oraz matematyka).

20 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie Dyrekcji z Radą Rodziców i Burmistrzem Miasta i Gminy Międzybórz, podczas którego Rodzice mogli obejrzeć zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzęt i wyposażenie pracowni szkolnych, który będzie wykorzystywany na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Wśród nabytków można było zobaczyć m.in. drukarkę 3D, mikroporty, lutownicę, maszyny do szycia, mikroskopy, sprzęt nagłaśniający, aparat fotograficzny, klocki lego do zajęć z robotyki.

Na spotkaniu Burmistrz poinformował również o otrzymaniu środków w ramach rządowego programu Polski Ład budowę nowego przedszkola – całkowita wartość projektu 8 050 000 zł, budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, wartość całkowita projektu 3 800 000 zł oraz w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego na termomodernizację szkoły i przedszkola – całkowita kwota zadania 7 993 530 zł.  

Dziękujemy i gratulujemy Burmistrzowi skuteczności w zdobywaniu środków finansowych.

ZDJĘCIE JEST LINKIEM DO FILMU

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone