MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5. listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęła się pani Wioletta Pienio oraz wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej. Na korytarzu szkolnym pojawiła się bajkowa dekoracja.

Podczas przerw na korytarzach szkolnych można było spotkać księżniczki, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, krasnoludki, Pipi, Włóczykija, Smerfetkę i inne postacie bajkowe.

Spotkanie rozpoczęliśmy wizytą zaproszonych gości, którzy czytali fragmenty swoich ulubionych bajek. W klasach I-III gośćmi byli: dyrektor Franciszek Fąka, pan pedagog Magda Dzikowicz, pani Bernadeta Bieberstein, pan Magdalena Grzelak, pani Ewa Kucharska. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością treści bajek rozwiązując zagadki, rebusy, oglądali prezentację multimedialną o W. Disney’u.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki. To był rzeczywiście bajkowy dzień.

Dziękuję wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole. Dziękuję: nauczycielom, rodzicom i dzieciom oraz zaproszonym gościom.

Wioletta Pienio

Skip to content
Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Jerzego Badury
w Międzyborzu

ul.Wrocławska 6-6a
56-513 Międzybórz
START E-DZIENNIK O SZKOLE AKTUALNOŚCI FACEBOOK GALERIA MAPA STRONY KONTAKT
SZKOŁA PODSTAWOWA
im. JERZEGO BADURY
w MIĘDZYBORZU

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury | Wszelkie prawa zastrzeżone