Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, ul. Wrocławska 6-6a, tel. 627856910
Polish English French German Russian

KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego hasło w roku 2018 brzmiało „Książka to przyszłość”. Z tej okazji biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu przygotowała propozycje działań odpowiednich do różnych poziomów edukacyjnych, by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie:

-    DLA KLAS I-IV: „Bajkowe czwartki” podczas których zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane bajki lub baśnie, a dzieci wykonywały do nich ilustarcje;

-    DLA KLAS V: projekt czytelniczy „Legendy polskie” zakończony rywalizacją klas 5;

-    DLA KLAS VI-VII: projekt czytelniczy „Czas na mity” zakończony rywalizacją klas w poszczególnych poziomach edukacyjnych;

Celem ogłoszonych konkursów było zachęcenie uczniów do czytania, zainteresowanie literaturą i poezją oraz pokazanie różnorodnej działalności biblioteki.

Ostatni tydzień października to słodki tydzień dla wszystkich czytelników biblioteki szkolnej wypożyczających książki. A na koniec miesiąca podsumowane zostało czytelnictwo uczniów na poszczególnych poziomach. Najlepsi czytelnicy:

 • w klasach I-III: Julia Borkowska, 2a
 • w klasach IV-VI: Agata Krajewska, 4b
 • w klasach VI-VII, III gimnazjum: Agata Kamzol, 3a.

 

Wyniki pracy uczniów klas I-IV oraz VIII i III gimnazjum zaprezentowane zostały na wystawach przygotowanych w szkole i w bibliotece szkolnej, a najciekawsze prace zostały nagrodzone. Natomiast klasy V-VII miały okazję zaprezentować efekt swojej miesięcznej przygody z lekturą na podsumowaniu projektu, które odbyło się dnia 24 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Uczniowie doskonale bawili się podczas przygotowanych prezentacji i wykazali doskonałą znajomością treści przeczytanej literatury. Poszczególne drużyny odpowiadały na pytania konkursowe, odgadywały zasłonięte obrazki po odsłonięciu 1, 2 lub 3 elementów, rozwiązywały przygotowane zagadki, a także prezentowały swoje umiejętności w kalamburach oraz w przygotowanej scence do wybranego utworu (legendy lub mitu). Wszyscy angażowali się we wspólne dzieło klasy, dlatego każdy otrzymał słodką nagrodę.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zaangażowanie podczas realizacji projektu. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom j.polskiego oraz wychowawcy klasy VI c za przygotowanie uczniów i pomoc w organizacji imprezy czytelniczej. Dziękujemy też za pracę w jury Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Międzyborzu, Justynie Koziarskiej oraz Pani Ewie Hazubskiej.

Zdjęcia z projektu można obejrzeć na facebooku biblioteki: www.facebook.com/bibliosp

Wyniki konkursów:

BAJKOWE CZWARTKI:

Kl. I:

 • Ryś Aleksandra, 1a
 • Pietras Ksawery, 1a
 • Dymała Hanna, 1b

Kl.II:

 • Lecheta Maja, 2a
 • Zapeński Bartosz, 2a
 • Mencel Agata, 2a
 • Kamiński Jakub, 2a

Kl. III:

 • Gomółka Tomasz, 3
 • Rafalska Laura, 3

Kl. IV:

 • Lis Amelia, 4c

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW:

KLASY V:

            I miejsce Va

            II miejsce Vb

            III miejsce Vc

KLASY VI:

            I miejsce VIc

            II miejsce VIa

            III miejsce VIb

KLASY VII:

            I miejsce VIIa

            II miejsce VIIb

Anna Florczak

Zobacz galerie

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania dla nauczycieli.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter