Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, ul. Wrocławska 6-6a, tel. 627856910
Polish English French German Russian

Wycieczka do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Spotkanie z historią uczniów międzyborskiej „Badurówki”…

Mimo, że nowy rok szkolny dopiero się rozpoczął, w Szkole Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu, już rozpoczęto działania, wpisujące się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

20 września uczniowie klas szóstych i siódmych uczestniczyli w wycieczce do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Pod opieką przewodnika w Zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej poznawali historię Polski oraz Wrocławia. Muzeum mieści się w miejscu ważnym dla powojennej historii Wrocławia. Tutaj 26 sierpnia 1980 roku wybuchł strajk solidarnościowy z robotnikami z Wybrzeża. Była to chwila narodzin wrocławskiej Solidarności, ale też ważny moment w formowaniu tożsamości współczesnego Wrocławia.

W Centrum Historii nie można się nudzić, gdyż obiekt oferuje zwiedzającym różnorakie multimedia, nagrania, wizualizacje, a także możliwość dotykania i używania eksponatów. Materiały historyczne, zróżnicowane pod względem formy i treści- od relacji świadków historii poprzez fotografie, dokumenty archiwalne, pisma, druki czy tez szeroko pojęte dokumenty życia społecznego, pozwoliły uczestnikom wycieczki zrozumieć realia minionych, jakże trudnych, wojennych i powojennych czasów.

Po zwiedzeniu muzeum uczniowie obejrzeli w kinie Cinema City film ukazujący bohaterstwo polskich lotników pt.” Dywizjon 303. Historia prawdziwa.”

Wyjazd okazał się ciekawą i z pewnością wartą zapamiętania lekcją historii.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali nauczyciele: p. Anna Krajka, p. Mirosława Kupczyńska, p. Małgorzata Zielińska oraz p. Paweł Wieczorek.

Małgorzata Zielińska

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania dla nauczycieli.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter