Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, ul. Wrocławska 6-6a, tel. 627856910
Polish English French German Russian

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za wspieranie działań szkoły,  zaangażowanie i owocną współpracę w roku szkolnym 2018/2019.

Szczególne podziękowania za wszystkie inicjatywy, które służyły dobru naszych uczniów, min.

  • ufundowanie wspaniałych nagród i stypendiów dla wyróżniających się uczniów,
  • dofinansowanie wyjazdu dla uczniów w ramach akcji „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”,
  • dofinansowanie organizacji Szkolnego Rajdu Rowerowego,
  • słodki poczęstunek z okazji Mikołaja i Dnia Dziecka.
  • Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze mogliśmy liczyć na Państwa zrozumienie i wsparcie.

Z wyrazami szacunku

Franciszek Fąka

marriage 168831 960 720

W czwartek 8 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy trzeciej pojawili się w szkole ubrani na galowo i bardzo przejęci. Uczestniczyli bowiem w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty.                                                      

Test rozpoczął się o godz. 9.00. Uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego, matematyki oraz przyrody.
Na początek uczniowie obejrzeli kilkunastominutowy film z Bratkiem.                                          

O godz. 9.15 klasa przystąpiła do sprawdzianu z języka polskiego. Test trwał 45 minut. Po przerwie, o godz. 10.15 rozpoczęła się druga część sprawdzianu - zadania z matematyki. Na ich rozwiązanie było również 45 minut. Dzień później odbył się test z przyrody.

                                                               Wrocław 2019-05-29

Szanowni Państwo! Droga młodzieży!

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Za nami egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty, które na Dolnym Śląsku odbyły się we wszystkich szkołach. Ich wyniki zostaną ogłoszone w terminie.

W 2019 r. o miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ubiegają się ósmoklasiści i uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. W naszym województwie „podwójny rocznik” liczy 49 tys. osób (26 tys. to ósmoklasiści, 23 tys. to gimnazjaliści). Organy prowadzące szkoły – w lwiej części samorządy – przygotowały odpowiednią liczbę miejsc. Absolwentów będzie w tym roku dwukrotnie więcej, ale liczba miejsc, które czekają na nich w szkołach, jest dwa razy większa. Oznacza to, że podczas rekrutacji nie będzie ani łatwiej, ani trudniej – będzie tak samo jak w poprzednich latach. Co ważne, w całym województwie oraz w poszczególnych miastach i powiatach, zachowana została taka sama jak w ubiegłych latach proporcja między liczbą miejsc w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych.

Czytaj więcej...

W miesiącu lutym uczniowie klas I-III wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Szkolnej i Przedszkolnej "Wesołe Nutki" zorganizowanym przez MGOK w Międzyborzu.
W kategorii zespoły I miejsce otrzymał zespół w składzie: 
Zofia Podgórska, Agata Mencel, Sara Barczak, Sebastian Nowicki.
W kategorii solowej 
Zofia Podgórska została drugą laureatką, a Sebastian Nowicki otrzymał wyróżnienie.
W czasie obrad jury zarówno dzieci jak i dorośli bawili się słuchając utworów prezentowanych przez Maję Tokarską i Oliwię Goraj.
muzyka
 
 

Z okazji Mikołajek uczniowie klas II i III pod opieką Hanny Tokarskiej, Anny Dembnej, Dominiki Pliszek i Lucyny Ziętek wybrali się na spotkanie z Mikołajem do Milicza. Spotkanie to miało charakter integracyjny. Początkiem atrakcji było obejrzenie bajki świątecznej w sali kinowej. W trakcie wizyty odbyły się warsztaty poświęcone tematyce świątecznej, podczas których dzieci dekorowały pierniki, malowały bombki i pisały list do Świętego Mikołaja. Odbyło się również spotkanie z Mikołajem, który rozdał dzieciom prezenty. Miała miejsce zabawa prowadzona przez Elfy polegająca na szukaniu wyznaczonych bombek. Koniec wizyty zakończył się wspólnymi tańcami w towarzystwie Elfów.

Podczas ferii zimowych uczniowie klas I-III wraz z opiekunami: Anną Dembną, Dominiką Pliszek, Hanną Tokarską, Lucyną Ziętek, Moniką Ostrowską, Hanną Kędzierą, Bożeną Krajewską oraz Alicją Wyrwas, wybrali się do Wrocławia. W pierwszej kolejności daliśmy upust energii Bobolandii, a później obejrzeliśmy film kinie Korona pt. „O psie, który wrócił do domu”. Koniec wycieczki zakończył się wizytą w restauracji McDonald’s.

Zespół Biblioteki Miejskiej w Międzyborzu zaprosił dzieci klas I-III na spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci Joanną Zagner-Kołat. Dzieci poznały techniki i pomysły ilustratorki na obrazki do swoich opowiadań.

Dnia 19.10.2018r. klasy pierwsza, drugie i trzecia wraz z opiekunami P. Hanią Kędziorą, Hanią Tokarską, Anią Dembną, Moniką Ostrowską i Lucyną Ziętek wyruszyły na wycieczkę. Odwiedziliśmy miejsca pełne tajemnic i historii podążając szlakiem Piastowskim. Uczniowie zostali zapoznani z historią początków państwa polskiego w nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu kolejką ze Żnina do Biskupina. Tam zwiedzaliśmy znane na całym świecie wykopaliska archeologiczne, gdzie w niezwykle szczególny sposób zrekonstruowano osadę prasłowiańską z epoki Łużyckiej. Tam również mieliśmy możliwość obcowania ze światem, w którym żyli nasi praprzodkowie, mieszkający w szałasach i korzystający z prymitywnych narzędzi. Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach, na których tworzyliśmy z gliny naczynia oraz robiliśmy biżuterię z miedzi tradycyjnymi metodami. Po zakończonych warsztatach pojechaliśmy do Gniezna, a tam poznaliśmy miejsce spoczynku Św. Wojciecha, jak również miejsce koronacji Królów Polski. Obejrzeliśmy drzwi gnieźnieńskie oraz wysłuchaliśmy historii z nimi związanej. Na koniec uczniowie zakupili przeróżne pamiątki związane z okresem historycznym i tematyką wycieczki. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni ze spędzonego razem czasu, co można zaobserwować na zdjęciach poniżej.

W  bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy Ia realizowali Ogólnopolski Projekt pt. „Klimatyczna klasa  1-3”. Projekt ten prowadziła Fundacja Uniwersytet Dzieci w Krakowie, a honorowy patronat objęło Ministerstwo Ochrony Środowiska.

Realizując projekt uczniowie nabywali wiadomości i umiejętności zawarte w podstawie programowej, m.in. doskonalili swoje kompetencje społeczne; prowadzili doświadczenia i obserwacje na podstawie, których uczyli się myślenia naukowego i wnioskowania; nabywali wiedzę na temat ochrony klimatu i recyklingu.
Za zaangażowanie i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu kompetencji społecznych, klasa pierwsza otrzymała dyplom.

klimatyczna

Galeria

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się w dniu 6 kwietnia w Oleśnicy Mistrzostwa Dolnośląskiego w Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu. Wicemistrzynią województwa została Natalia Tabaczuk.

Drużynowo dziewczęta starsze (V i VI klasa) oraz dziewczęta młodsze (IV i młodsze klasy) również zostały wicemistrzyniami województwa. W rywalizacji wzięło udział 300 dziewcząt z 31 szkół. Dziewczęta biegały w składzie, starsze: Natalia Tabaczuk, Maria Robakiewicz, Julia Leśniak, Maria Podgórska, Nikola Rychel oraz Maja Bachta. Drużynę dziewczyn młodszych reprezentowały: Julia Juskowiak, Zuzia Rutkiewicz, Roksana Piotrowicz, Laura Chrzuściel, Natalia Wróbel, Larysa Pawlak. Biegały również dzieci z klas młodszych. Ola Ryś zajęła II miejsce a Martyna Piotrowicz III, w klasach II Julia Borkowska zajęła I miejsce, w klasach III biegała Martyna Duś.
Wśród chłopców starszych Adrian Krajewski zajął IV miejsce. Drużyna chłopców starszych zajęła II miejsce. W rywalizacji wzięło udział 100 uczniów z 21 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Krajewski, Oskar Bieberstein, Jakub Robakiewicz, Adrian Trzciński, Bartosz Trzciński, Wojciech Ryś. Biegali również chłopcy młodsi i tak klasy IV Krzysztof Pilarczyk, klasy I Gabriel Pawlak II miejsce a Paweł Pilarczyk zajął VII. Wszystkim uczniom, którzy pojechali na zawody, gratulujemy.
Opiekunami byli: Mirosław Adamek, Włodzimierz Siedlecki, Grzegorz Pliszek.

tabaczuk

 Galeria

Praca ucznia naszej szkoły, Bartosza Bugaryna, została wybrana, wraz z 2000 prac z całej Polski,

do umieszczenia jej w sercu kapsuły czasu w Krakowie.

To ogromne wyróżnienie, serdecznie gratulujemy

bartek

Galeria

Święto to, ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, ma pomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego.
W tym dniu szczególną uwagę poświęcamy pielęgnowaniu poprawności językowej, dlatego też uczniowie naszej szkoły chętnie zmagali się z zagadkami językowymi. Na podstawie fragmentów odgadywali tytuły utworów literackich, układali gramatyczne puzzle, rozwiązywali krzyżówki, uczestniczyli w quizie multimedialnym na ipadach. 
Każdy uczeń w tym dniu stał się znawcą języka polskiego. 
Wyniki rywalizacji międzyklasowej :

Klasy IV

I m.-kl.4a
II m.- kl.4b
III m.-kl.4c

Klasy V:
I m.-kl.5b
II m. - kl.5a i 5c

Klasy VI
I m.-kl.6a
II m.- kl.6b
III m.-kl.6c

Klasy VII
Im.-kl.7b
IIm.-kl.7a
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego: Danuta Siuda, Aneta Król, Mirosława Kupczyńska oraz Małgorzata Zielińska.

W dniu 30.03.2019 w Nowej Soli odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych, w których udział wzięła 5 osobowa reprezentacja naszej szkoły. Mimo skromnej obsady uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. W kategorii dziewcząt starszych II miejsce zajęła Natalia Tabaczuk. Pozostałe dziewczęta Maria Robakiewicz i Julia Leśniak zajęły miejsca w 15 najlepszych. W kategorii chłopców starszych 3 miejsce zajął Oskar Bieberstein, a VIII był Adrian Krajewski.
Zawody w Nowej Soli był kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw województwa dolnośląskiego SZS w biegach przełajowych.


Mirosław Adamek

biegi

Uczniowie z klas 1-3 świetnie się bawili dzisiejszego dnia. Rozpoczęli treningiem zumby, którą poprowadził pan Sebastian, następnie odgadywali postacie ze świata bajek i wykonali wiosenne prace plastyczne. Humor wszystkim dopisywał, zakończono więc imprezę tańcem

wiosna

Galeria 

 

Nasi uczniowie:Oskar Bieberstein, Wojciech Bugaryn i Kacper Rychel zostali zakwalifikowani do finału Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego w kategorii Scratch.

Do konkursu przygotowała ich pani Agnieszka Pilarczyk.

Gratulujemy i życzymy im powodzenia na finale, który odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. w Górze.

scratch

 

Dnia 4 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjalnych z kuratorami sądowymi Sądu Rejonowego w Oleśnicy: p. Anną Nawrot oraz p. Kamilą Szaj - Pawłowską.
Panie opowiedziały uczniom o konsekwencjach łamania prawa, niewłaściwego korzystania z sieci, wagarowania oraz spożywania alkoholu i innych używek. Uczniowie mogli także zadać pytania na temat nurtujących ich problemów. 
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu: „Przyszłość zaczyna się dziś. Nie jutro. Od Ciebie zależy, jak ona będzie”.
 
3

 Scratch - na informatyce w języku angielskim!

Pani Anna Krajka i pani Agnieszka Pilarczyk przeprowadziły lekcję podczas której uczniowie kl. 4c poznali tajniki kodowania w programie Scratch a przy okazji utrwalali angielskie słówka.

Ich zadaniem było przygotowanie quizu anglojęzycznego dotyczącego znajomości słownictwa z działu „Dom”. Uczniowie ze swych zadań wywiązali się śpiewająco.

Gratulujemy!

 scratch2

Galeria

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania dla nauczycieli.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter