Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, ul. Wrocławska 6-6a, tel. 627856910
Polish English French German Russian

W konkursie historycznym –„ Żołnierze wyklęci - pamiętamy”- wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. J. Badury w Międzyborzu oraz 3 klasy gimnazjum.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez p. Pawła Wieczorka z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
Konkurs został przeprowadzony za pomocą i-padów podczas lekcji historii. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego z lat 1944 – 1963.
Najlepsze wyniki szkolnego konkursu historycznego przedstawiają się następująco:
1.Marysia Stasiaczyk klasa VIIIA (80% prawidłowych odpowiedzi)
2. Kaja Piechaczyk klasa VIIIA (70%)
Najlepszą klasą była klasa VIIIA ze średnią 41%.
Najlepszym uczniom gratulujemy!

22 lutego w MGOK w Międzyborzu odbył się „Szkolny konkurs wiedzy o języku polskim”, związany z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. 

Święto to, ustanowione przezUNESCO17 listopada1999roku, ma pomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego.

W tym dniu szczególną uwagę poświęcamy pielęgnowaniu poprawności językowej, dlatego też uczniowie naszej szkoły chętnie zmagali się z zagadkami językowymi. Na podstawie fragmentów odgadywali tytuły utworów literackich, układali gramatyczne puzzle, rozwiązywali krzyżówki, uczestniczyli w quizie multimedialnym na ipadach. 
Każdy uczeń w  tym dniu stał się znawcą języka polskiego. 
Wyniki rywalizacji międzyklasowej :
Klasy IV
I m.-kl.4a
II m.- kl.4b
III m.-kl.4c
Klasy V:
I m.-kl.5b
II m. - kl.5a i 5c
Klasy VI
I m.-kl.6a
II m.- kl.6b
III m.-kl.6c
Klasy VII
Im.-kl.7b
IIm.-kl.7a
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego: Danuta Siuda, Aneta Król, Mirosława Kupczyńska oraz Małgorzata Zielińska.

 
W ramach ogólnopolskiego projektu "Lekcje z klasą 4" prowadzonego przez Fundację Uniwersytet Dzieci uczniowie klasy 4c stanęli przed trudnym zadaniem. Każdy uczestnik zajęć miał za zadanie przygotować swoją własną filiżankę. Filiżanka miała obrazować określone emocje. Ale to nie koniec. Najtrudniej było wymyślić historię "życia" tej filiżanki. Historię, która sprawiła, że filiżanka odczuwa taką a nie inną emocję. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale uczniowie mogli liczyć na wsparcie i pomoc absolwentów naszej szkoły: Oli, Klaudii, Rafała i Adriana.
 

Uczniowie klasy 4c uczestniczą w ogólnopolskim projekcie "Lekcje z klasą 4" prowadzonym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa pod patronatem MEN. Odbyły się już zajęcia mające na celu integrację klasy. Uczniowie poznali też burzliwy świat emocji. Nauczyli się rozpoznawać emocje, poznali sposoby i techniki wyrażania emocji. Odkryli, że emocje można też wyrażać poprzez taniec, muzykę, sztukę. Rysunki obrazują emocje uczniów klasy 4c podczas słuchania różnych fragmentów muzyki.

Karolina Skoczylas

 

Galeria

Walentynki 2019 już za nami i jak co roku dużo działo się w naszej szkole

Najmłodsi uczniowie z klas 1-4 świętowali dzień zakochanych jednocześnie ucząc się języka angielskiego. W klasach 1a uczniowie przygotowali kartki walentynkowe z życzeniami w języku angielskim oraz poznali słownictwo i historię tego święta. Podczas przerw został zorganizowany walentynkowy konkurs, podczas którego uczniowie sprawdzali swoją wiedzę zdobytą na lekcjach. Nie zabrakło miłych życzeń, pięknych kartek walentynkowych i słodkich upominków.

 

Galeria

28.01 o godz. 9.00 Turniej tenisa stołowego - sala gimnastyczna

29.01 o godz. 9.00 - Wyjazd na lodowisko w Twardogórze - koszt 6 zł - zapisy u p. Grzegorza Pliszka

30.01  godz. 7.00 - wyjazd na narty do Karpacza - koszt 150 zł - zapisy u p. Włodzimierza Siedleckiego

31.01 o godz. 9.00 - wyjazd na basen do Ostrzeszowa - zapisy u p. Grzegorza Pliszka

01.02 o godz. 9.00 - Turniej piłki nożnej - sala gimnastyczna 

 

 

Zajęcia z Koła Wolontariatu

Uczennice z klasy 5a wraz z opiekunem Koła Anną Pinkosz zorganizowały dodatkowe zajęcia dla uczniów ze świetlicy. Podczas zajęć uczennice czytały młodszym kolegom fragmenty książek, organizowały zabawy ruchowe oraz grały w gry. Uczniowie miło spędzili czas i poznali nowych kolegów.

 

 IMG 20190109 140304

Galeria

Warsztaty o emocjach

Klasa 5a wraz z wychowawcą Anną Pinkosz miała okazję uczestniczyć w warsztatach o emocjach, które prowadziła pani Anna Krawczyk. Uczniowie uczyli się nazywać emocje, sztuki radzenia sobie ze złymi emocjami oraz umiejętności okazywania emocji. Podczas zajęć świetnie się bawili biorąc aktywny udział w zabawach ruchowych. Warsztaty dały uczniom wiedzę i umiejętność nazywania uczuć i były okazją do integracji klasy.

 IMG 20181123 080834

Galeria

                   Klasy 3a i 3b skorzystały z ciekawej oferty Muzeum Narodowego we Wrocławiu: „Panorama Niepodległej” skierowanej do szkół z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wystawie zaprezentowano wyjątkowe dzieła upamiętniające wydarzenia ważne dla naszego kraju oraz stanowiące część jego kultury. Jednym z dzieł, które pojawiło się na wystawie była „Polonia” Jana Styki. To wielkoformatowe płótno namalowane przez współautora „Panoramy Racławickiej” powstało z okazji 100. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W muzeum, młodzież miała również okazję obejrzeć kolekcję plakatów o wymowie patriotycznej, którą przekazał do zbiorów muzeum wybitny historyk sztuki, profesor Marian Morelowski(1884–1963).

Po wizycie w muzeum , aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt odwiedziliśmy zlokalizowany na wrocławskim rynku Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to jeden z najpopularniejszych jarmarków w Polsce. Co roku tysiące turystów mogą zakupić w tym miejscu wyjątkowe rękodzieła, a także spróbować przysmaków kojarzonych  z tym okresem w roku. Jedną z atrakcji był również pobyt w Centrum Korona, gdzie w kinie zobaczyliśmy świąteczną komedię romantyczną „Miłość jest wszystkim”.

 

20181212 134757

Galeria

Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu

JASEŁKA: OTWÓRZ OCZY, ZOBACZ WIĘCEJ!

Ostatnie tygodnie grudnia były czasem świątecznej radości w międzyborskiej Badurówce. 20 grudnia społeczność szkolna uczestniczyła w jasełkach pt.” Otwórz oczy. Zobacz więcej”. W tym dniu przedstawienie jasełkowe, jako pierwsi, oglądnęli uczniowie klas młodszych (0-IV). Po występie spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzyła uczniom, rodzicom i nauczycielom wicedyrektor szkoły p. Mieczysława Czapka. Podczas przedstawienie jasełkowego dla klas starszych (V-III gimn.) życzenia całej społeczności szkolnej złożył dyrektor szkoły p. Franciszek Fąka oraz wicedyrektor p. Iwona Strzelecka. Jak co roku, w organizację przedstawienia zaangażowali się rodzice uczniów, za co również podziękowała dyrekcja szkoły.

W tym roku w międzyborskiej Badurówce wszelkie szkolne działania edukacyjno-wychowawcze realizowane są w ramach projektu „Od stu lat mamy Niepodległą”. Także w przedstawieniu jasełkowym starano się podkreślić wagę tradycji narodowej oraz przekazać uczniom uniwersalne wartości, takie jak bezinteresowne wsparcie potrzebujących. O tym, że nie są to tylko hasła pojawiające się w przedstawieniu, ale realne działania, świadczy fakt zaangażowania całej społeczności szkolnej w działania charytatywne na rzecz chorych dzieci oraz udział w grudniowej akcji   Rodacy –Bohaterom, mającej na celu, obok zbiórki darów dla weteranów, w szczególności żyjących na Kresach, szeroką edukację historyczną.

Organizacją jasełek zajęły się nauczycielki: Julia Firuta, Alicja Wyrwas oraz Małgorzata Zielińska, a aranżację muzyczną przygotował p. Tomasz Barczak oraz p. Irena Pudłowska.

 

 DSC0426

 

Galeria

ANDRZEJKI 2018

28 listopada bawiliśmy się na dyskotece andrzejkowej. Uczestniczyli w niej uczniowie od klasy 5 do III gimnazjum. Oprawą muzyczną i obsługą sprzętu zajęli się Tomek Bajerski, Kamil Mondzelewski i Karol Piórek. Oprócz świetnej muzyki można było poznać swoją przyszłość, z wróżb przygotowanych przez uczennice SU. Dyskoteka trwała jak zwykle za krótko☺

 

Następnego dnia 29 listopada uczniowie klas 1-4 brali udział w andrzejkowych wróżbach. Uczennice i uczniowie poznawali imiona swoich przyszłych sympatii dzięki czarodziejskiemu serduszku, a kształt wosku pokazał, jakie losy ich czekają. Podczas zabawy ze słomką dzieci dowiedziały się, jakie przyjaźnie przetrwają najdłużej. Najwięcej chętnych było jednak do wróżby zdradzającej przyszły zawód. Uczniowie losowali przedmioty charakterystyczne dla danego zawodu i mogli się przekonać kim zostaną w przyszłości.

Galeria

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada 2018 obchodziliśmy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Szkoła została udekorowana żółtymi balonami i tekturowymi słoneczkami oraz cytatami. Uczniowie i nauczyciele też założyli żółte ubrania. „NAJLEPSZYM LEKARSTWEM, KTÓREGO NIE SPOSÓB PRZESAWKOWAĆ TO ZYCZLIWOŚĆ DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA”

Na ścianach wisiały kartki szarego papieru, na którym uczniowie przyklejali samoprzylepne karteczki z miłymi słowami. Nauczyciele zostali obdarowani cukierkami z dołączonymi cytatami. W każdej klasie uczennice SU przeprowadziły głosowanie na najbardziej życzliwą osobę w klasie.

 

Galeria

 

Bartosz Bugaryn- o lesie wie wszystko!!

  Bartosz Bugaryn, uczeń klasy VIII b został zwycięzcą finału Olimpiady Wiedzy o Lesie organizowanej przez Nadleśnictwo Syców, który odbywał się w sycowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Bartosz pokonał w finale 9 rywali w kategorii klas gimnazjalnych i licealnych. Wraz z Bartoszem do finału zakwalifikowała się także Kaja Piechaczyk, która osiągnęła również bardzo wysoki wynik i godnie reprezentowała naszą szkołę. Nasi finaliści , aby zakwalifikować się do finału musieli przejść eliminacje szkolne i gminne oraz pokonać na tych etapach  ponad 300 rywali. Materiał, który musieli  opanować wykraczał poza ramy podstawy programowej,  a przyswojenie specjalistycznej wiedzy na temat lasu kosztowało ich wiele wysiłku i zaowocowało tak wspaniałymi wynikami.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Galeria

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Śniadanie Daje Moc”, w całej Europie jest to „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. Najważniejsze cele programu to: zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  
A więc ważna jest  edukacja oraz promocja prawidłowego żywienia.
Tego dnia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali bardzo smaczne i zdrowe  śniadanie. Wśród nich znalazły się: kolorowe i pięknie wyglądające kanapki, sałatki i koktajle owocowe. Każdy uczeń prezentował przygotowane przez siebie posiłki, a później wszyscy uczniowie zasiedli do degustacji. Było bardzo smacznie i zdrowo!

Święto pełne niezapomnianych i smacznych wrażeń zostało utrwalone na fotografiach

Galeria

„Zostań świętym Mikołajem…!” 
Już 17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbędzie się 
VIII Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny.
Każdy z Was, drodzy uczniowie, może przynieść ozdoby świąteczne, aniołki, choineczki, stroiki, bombki, kartki, itp. 
Ozdoby przynosimy do dnia 14 grudnia do sali nr 22- do p. Małgorzaty Zielińskiej (z przyklejoną karteczką - propozycją ceny). 
W trakcie kiermaszu będzie można nabyć nie tylko świąteczne ozdoby ale i słodkie, świąteczne wypieki.

MIKOŁAJKI

W zimowy poranek 6 grudnia po naszej szkole krążył orszak świętego Mikołaja. Mikołaj i jego pomocnicy składali nauczycielom i uczniom życzenia oraz częstowali słodkimi cukierkami.

 

Galeria

BADURÓWKA ŚPIEWA I TAŃCZY DLA NIEPODLEGŁEJ

„Badurówka śpiewa i tańczy dla Niepodległej” to nazwa wieczornicy, na którą Burmistrz
Miasta i Gminy Międzybórz Jarosław Głowacki oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jerzego
Badury w Międzyborzu zaprosili w piątkowy wieczór 9 listopada 2018 r. społeczność lokalną.
Odbyła się ona w sali MGOK w Międzyborzu, w pięknej biało–czerwonej scenerii.
Wieczornica była jednym z bardzo wielu zadań projektu edukacyjno–wychowawczego pn.
„Od stu lat mamy Niepodległą”, realizowanego w tutejszej Badurówce od roku szkolnego
2017/2018 w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez
Rzeczpospolitą.

Czytaj więcej...

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania dla nauczycieli.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter