Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, ul. Wrocławska 6-6a, tel. 627856910
Polish English French German Russian

Jasełka

Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu

JASEŁKA: OTWÓRZ OCZY, ZOBACZ WIĘCEJ!

Ostatnie tygodnie grudnia były czasem świątecznej radości w międzyborskiej Badurówce. 20 grudnia społeczność szkolna uczestniczyła w jasełkach pt.” Otwórz oczy. Zobacz więcej”. W tym dniu przedstawienie jasełkowe, jako pierwsi, oglądnęli uczniowie klas młodszych (0-IV). Po występie spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzyła uczniom, rodzicom i nauczycielom wicedyrektor szkoły p. Mieczysława Czapka. Podczas przedstawienie jasełkowego dla klas starszych (V-III gimn.) życzenia całej społeczności szkolnej złożył dyrektor szkoły p. Franciszek Fąka oraz wicedyrektor p. Iwona Strzelecka. Jak co roku, w organizację przedstawienia zaangażowali się rodzice uczniów, za co również podziękowała dyrekcja szkoły.

W tym roku w międzyborskiej Badurówce wszelkie szkolne działania edukacyjno-wychowawcze realizowane są w ramach projektu „Od stu lat mamy Niepodległą”. Także w przedstawieniu jasełkowym starano się podkreślić wagę tradycji narodowej oraz przekazać uczniom uniwersalne wartości, takie jak bezinteresowne wsparcie potrzebujących. O tym, że nie są to tylko hasła pojawiające się w przedstawieniu, ale realne działania, świadczy fakt zaangażowania całej społeczności szkolnej w działania charytatywne na rzecz chorych dzieci oraz udział w grudniowej akcji   Rodacy –Bohaterom, mającej na celu, obok zbiórki darów dla weteranów, w szczególności żyjących na Kresach, szeroką edukację historyczną.

Organizacją jasełek zajęły się nauczycielki: Julia Firuta, Alicja Wyrwas oraz Małgorzata Zielińska, a aranżację muzyczną przygotował p. Tomasz Barczak oraz p. Irena Pudłowska.

 

 DSC0426

 

Galeria

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania dla nauczycieli.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter