Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, ul. Wrocławska 6-6a, tel. 627856910
Polish English French German Russian

"Orląt Cień" - gra miejska we Wrocławiu

"Orląt Cień" - gra miejska we Wrocławiu

                29 września br. nasi uczniowie z klas 3 gimnazjum (Oliwia Wewiór, Wojciech Wróbel, Jagoda Matysik, Magdalena Kupczyk, Natalia Mencel, Kamil Krajewski, Jakub Podgórski, Adrian Bagan, Julia Podgórska, Bartosz Pienio, Julia Wawrzyniak) wraz z opiekunkami (Aneta Król i Regina
Kaczmarek) wzięli udział w wyjątkowej grze miejskiej we Wrocławiu przebiegającej pod hasłem „Orląt Cień”. Zorganizowana ona została przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we współpracy z wrocławskim Instytutem Pamięci Narodowej i Okręgiem Dolnośląskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Celem gry była popularyzacja wśród młodzieży historii Lwowa, a zwłaszcza okresu zwycięskiego „Powstania Lwowskiego” w 1918 r., którego setna rocznica przypada w tym roku.

                Nasze dwa patrole, wyposażone w mapki i instrukcję, tuż po godzinie 10.00 wyruszyły wraz z ponad stu uczestnikami w miasto. Zgodnie ze scenariuszem gry staliśmy się partyzantami walczącymi z oddziałami ukraińskimi o Lwów i zmierzyliśmy się z różnymi zadaniami, np. strzelaniem do celu, odnalezieniem ukrytego listu, ustawieniem radiostacji, zorganizowaniem pomocy dla rannego partyzanta. Za wykonanie zadania otrzymywaliśmy fragment mapy, którą musieliśmy skompletować. Po terenie gry cały czas poruszały się oddziały ukraińskie, które opóźniały działania grup. Zostaliśmy przez nich zatrzymani dwukrotnie i za każdym razem musieliśmy czekać 2 minuty.

                Gry miejskie cieszą się coraz większą popularnością i z pewnością weźmiemy udział w jeszcze wielu podobnych wydarzeniach, bo było to fajne doświadczenie. Wiele się nauczyliśmy, świetnie się bawiliśmy, a przy okazji czegoś się o sobie dowiedzieliśmy, bo podczas wykonywania zadań szybko i w naturalny sposób przydzielane są role, np. lidera, negocjatora czy stratega. Polecamy!

                                                                                                                                             A. Król i R. Kaczmarek

Zobacz galerie

 

 

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania dla nauczycieli.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter