Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, ul. Wrocławska 6-6a, tel. 627856910
Polish English French German Russian

Pasowanie na ucznia w klasach pierwszych

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.                                                                        

  3 września 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, wychowawców i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszaki przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie -to był egzamin, który zdali na szóstkę. W trakcie składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystej przysiędze zostali pasowani „czarodziejskim” ołówkiem przez Pana Dyrektora Franciszka Fąki i Pani dyrektor Mieczysławy Czapki, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kuferki zakupione prze rodziców. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Temu wydarzeniu towarzyszyło oficjalne otwarcie świetlicy szkolnej.

Jesteśmy przekonani, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania dla nauczycieli.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter